Günlük tutuyor musunuz?

Benim yaptığım tam olarak günlük tutmak değil. Düşüncelerimi, o anki ruh halimi not defterine döküyorum. Buna tam olarak günlük denmez aslında. Düşünce defteri demek daha doğru olur. Bu defteri her gün tutuyorum. O anki tarihi ve saati tam olarak yazıyorum. Yarısı aşk acısı ile ilgili düşüncelerimle dolu zaten.

Düşüncelerinizi veya başınızdan geçen olayları kağıda veya not defterine döküyor musunuz? Yoksa bunları saçmalıktan ibaret mi görüyorsunuz?

Bilgisayarda txt formatında 2019'dan beri günlükler yazıyorum. Daha önceleri kağıt kalemle yazıyordum ama erişmesi ve yazım hızı bakımından dijitala döndüm.
Çoğu arkadaş bunu "bugün bakkala gittim" tarzında günlük sanacak ama öyle değil, beyni boşaltmak ve gereksiz düşüncelerden kurtulmak için kafamdaki gürültüyü kelimelere dökmek müthiş bir terapi görevi görüyor. Yakın bir arkadaşımla konuşur gibi.

Çoğu arkadaş bunu "bugün bakkala gittim" tarzında günlük sanacak ama öyle değil, beyni boşaltmak ve gereksiz düşüncelerden kurtulmak için kafamdaki gürültüyü kelimelere dökmek müthiş bir terapi görevi görüyor. Yakın bir arkadaşımla konuşur gibi.

Aynısını bende yapıyorum işte. Not alma uygulamasına yazıyorum. Kendimle yüzleşiyorum her gün. Dediğiniz gibi terapi görevi görüyor.

Geri
Yukarı