Günlük Yaşamda Kulaküstü Kulaklık Kullanıyor Musunuz?

Kaganiane

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba, gündelik kullanımlarda kulaküstü kulaklık kullanan var mı? Tabii modele göre değişir fakat kulakiçi kulaklığa göre artılarını, eksilerini yazabilecek var mı? Bluetooth kulaküstü kulaklık almayı düşünüyorum fakat daha önce hiç dışarıda kullanmadığım için emin değilim.

Teşekkürler şimdiden.

Oyun kulaklığım dışında bir tane kulak üstü Bluetooth kulaklığım var müzik dinlemek için ve bir de kulak içi kulaklığım var. Ama kulak üstü olanı dışarıda hiç takamıyorum. Dışarıda takmaya alışık değilim. Rahat olamam. Evde kullanıyorum. Dışarıda normal kulak içi kulaklığımı kullanıyorum. Ama kaliteli bir kablosuz kulak içi kulaklık günlük kullanım için ideal olabilir. Ses konusunda çok da üst seviye bir şey beklememek lazım ama.

Oyun kulaklığım dışında bir tane kulak üstü Bluetooth kulaklığım var müzik dinlemek için ve bir de kulak içi kulaklığım var. Ama kulak üstü olanı dışarıda hiç takamıyorum. Dışarıda takmaya alışık değilim. Rahat olamam. Evde kullanıyorum. Dışarıda normal kulak içi kulaklığımı kullanıyorum. Ama kaliteli bir kablosuz kulak içi kulaklık günlük kullanım için ideal olabilir. Ses konusunda çok da üst seviye bir şey beklememek lazım ama.
Açıkçası kablosuz kulakiçi kulaklıklarda Apple AirPods gibi direkt kablosuz istiyorum hiç mıknatısla falan uğraşmadan malum onlar da 800 TL civarında ve pahalılar. Bu yüzden kulaküstü kulaklık düşündüm fakat onda da sizin de dediğiniz gibi dışarıda rahat eder miyim emin değilim.

Bu kişiden kişiye ve alışkanlıklara göre değişir. Kafa üstü modeller kulak içine göre daha rahat olsa da dışarıda işler değişiyor. Şu tarz modellere de bakabilirsiniz: Spigen Legato Arc R72E Kablosuz Bluetooth Kulaklık Qualcomm® Fiyatı
İşte bahsettiğim nokta tam da bu. Kulakiçi kablosuz kulaklık tercih edeceksem kulaklık hariç hiçbir kablo detayı olmasını istemiyorum tıpki Apple Airpods gibi. Bu yüzden kulakiçi kulaklık tercih etmiyorum ama kulaküstü için de kafamda bazı sorular var :/

Benim oldukça üst segment kulak üstü kablosuz kulaklıklar kullanmışlığım oldu çok defa. İncelemelerini de yaptım hepsinin. Açıkçası müzik kulak üstü kulaklıkta dinlenir. Gündelik hayata uygun tasarlanmış olması - tasarımı ve dışarı ne kadar ses kaçırdığı çok önemli bu noktada.

Kulak üstü kulaklığı cebine atıp götüremezsin, ya kulaklık kılıfın ya da çantan olacak yanında. Yanında cüzdan - telefon hariç bir şey taşımaya alışkın değilsen sıkıntı olabilir. Cebe atamazsın, katlansa bile.
Ek olarak her kulak üstü kulaklık telefonlar ile yeterli kalite veya ses seviyesine ulaşmayabilir. 2000TL verdiğin kulaklıktan yeterli sesi alamayabilirsin. Bu noktada empedas veya kullandığın cihaza da dikkat etmen gerekiyor.

Ama hayat kulak üstü kulaklıkta. Taşımak için basit bir çantan varsa hiç düşünme kulak üstü al derim.
Unutmadan, fiyatları yüksek bulursan %40 indirimle çok az kullanılmış kulaklıklar bulabilirsin piyasadan. Sıfır alacaksan 500 liradan aşağı inme diyorum, ineceksen de kulak üstü alma diyorum :(

Hayir kullanmiyorum ama kullananlari cok görüyorum. :)
Aslini sorarsaniz kulak ici kulak da kullanmiyorum ben.

Kulakligi sadece oyun oynarken kullaniyorum anlayacaginiz :)

Benim oldukça üst segment kulak üstü kablosuz kulaklıklar kullanmışlığım oldu çok defa. İncelemelerini de yaptım hepsinin. Açıkçası müzik kulak üstü kulaklıkta dinlenir. Gündelik hayata uygun tasarlanmış olması - tasarımı ve dışarı ne kadar ses kaçırdığı çok önemli bu noktada.

Kulak üstü kulaklığı cebine atıp götüremezsin, ya kulaklık kılıfın ya da çantan olacak yanında. Yanında cüzdan - telefon hariç bir şey taşımaya alışkın değilsen sıkıntı olabilir. Cebe atamazsın, katlansa bile.
Ek olarak her kulak üstü kulaklık telefonlar ile yeterli kalite veya ses seviyesine ulaşmayabilir. 2000TL verdiğin kulaklıktan yeterli sesi alamayabilirsin. Bu noktada empedas veya kullandığın cihaza da dikkat etmen gerekiyor.

Ama hayat kulak üstü kulaklıkta. Taşımak için basit bir çantan varsa hiç düşünme kulak üstü al derim.
Unutmadan, fiyatları yüksek bulursan %40 indirimle çok az kullanılmış kulaklıklar bulabilirsin piyasadan. Sıfır alacaksan 500 liradan aşağı inme diyorum, ineceksen de kulak üstü alma diyorum :(
Teşekkürler.

Düşündüğüm model JB T450BT. Jbl T450Bt Wireless Kulaklık Ct, Oe, Beyaz Fiyatı

Bu kulaklığı kullanıyorum. Orta halli uygun fiyatlı bir kulaklık. Müzik ve kulaklık olayı çok göreceli bir konu. Biraz bas ağırlıklı bir kulaklık bu. Tizlerde ve vokalde bazen zayıf kalabiliyor. Ama fiyatına ve özelliklerine göre ideal. Şarjı da çok uzun gidiyor.

Daha önceden ne seviyede kulaklıklar kullandın bilmiyorum ancak bu fiyata hele ki kablosuz kulaklık, günümüz Türkiye ekonomisinde çok iyi sonuçlar vermeyecektir. Önceden kullandığın kulaklıklar bundan iyi değilse, bütçen bu kadarına yetiyorsa tercih edebilirsin.
Ancak bu tip kulaklıkların mid - tiz frekansları çok sönük geliyor bana, test ettim bu kulaklığı da zaten. Senin de hevesini kaçırmak istemem ancak mid - tiz sesler pek bir cansız geliyor bana.
Sony MDR-1ABT kullandıktan sonra mı bu tip kulaklıklardan zevk alamamaya başladım bilmiyorum.

Bu fiyata zaten ancak bu kadar oluyor. Mediamarkt tarzı yerlerde test edip öyle almanı öneririm. Trump AVM'deki Mediamarkt fena değil, deneme imkanın olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı