Günlük Tutuyor musunuz?

Günlük tutmakta mısınız?

• Oy verenlerin toplamı
    117
Gereksiz bir uğraştan ibaret. Ne yapayım ben, 20 sene önceki anılarımı?
Günlük adı üstünde günlük olarak tutulur zaten. 20 sene önce ne yaptığınızı yazmıyorsunuz. :D İsterseniz yazarsınız size kalmış. Aradan bir 20 sene daha geçtikten sonra geriye dönüp baktığınızda yüzünüzde tebessüm oluşturur, cidden böyle mi yapmıştım diye. Ben de tutmadım ama gereksiz bir uğraşta denemez.

Günlük adı üstünde günlük olarak tutulur zaten. 20 sene önce ne yaptığınızı yazmıyorsunuz. :D İsterseniz yazarsınız size kalmış. Aradan bir 20 sene daha geçtikten sonra geriye dönüp baktığınızda yüzünüzde tebessüm oluşturur, cidden böyle mi yapmıştım diye. Ben de tutmadım ama gereksiz bir uğraşta denemez.
Bana kalırsa, gereksiz bir uğraş. 20 yıl önce yazdığım şeyi görüp niye tebessümleneyim ki? Bana göre eskide kalan eskide kalmıştır. Eskiyi asla sorgulamam ve geleceğe bakarım, geçmiş benim için önemli değil.

Yine de adına ne dersek diyelim kendimiz hakkında birşeyler karalamak güzel iş. Çoğunlukla da rahatlatıcı. Kendi kendine terapi uygulamak gibi.

Tutmuyorum. Düşünsene oraya önemli bir anı yazmışsın ve kardeşin bulmuş. En az 1 ay dalga konusu olursun. Kilitli militli şeyleri varmış onlardan belki bir ara alır başlarım.

Bana kalırsa, gereksiz bir uğraş. 20 yıl önce yazdığım şeyi görüp niye tebessümleneyim ki? Bana göre eskide kalan eskide kalmıştır. Eskiyi asla sorgulamam ve geleceğe bakarım, geçmiş benim için önemli değil.
Düşüncenize saygı duyarım. Demek ki hatırlamak istemediğinize göre geçmişiniz güzel değil.

Örnek olarak mutlu bir gün geçirip kağıda döktüğünüz de o anıyı, unuttuysanız eğer tekrar hatırlayıp mutlu olmanızı sağlayabilir mesela.

Gelecek hepimiz için önemli tabii ki fakat geleceğimizi kurmak için geçmişteki tecrübelerimiz yardım ediyor. :) Hata yaptıysak aynı hataları tekrar yapmama gibi vs. Neyse öyle işte sonuç olarak takdir sizin. :)
Yine de adına ne dersek diyelim kendimiz hakkında birşeyler karalamak güzel iş. Çoğunlukla da rahatlatıcı. Kendi kendine terapi uygulamak gibi.
Aynen öyle. Dediğim gibi depresyonda olan hastalar için bile doktorlar öneriyor. Yapabilen yapsın. :)

Tutmuyorum. Düşünsene oraya önemli bir anı yazmışsın ve kardeşin bulmuş. En az 1 ay dalga konusu olursun. Kilitli militli şeyleri varmış onlardan belki bir ara alır başlarım.
Bu benim özel defterim demezseniz -yani özellikle dikkat çekmezseniz- kimse ilgilenmiyor onunla. Bir şey yazacağım zaman ders çalışır gibi ortam hazırlıyorum kendime. Defterimi de ders defterlerimin arasına koyuyorum. Tek özelliği uzak mesafe yolculuklarında hep yanıma almam. Bundan dolayı çok büyük bir defter değil.

Ben hocanin zoruyla ilkokulda tuttum bakayim dedim bi gece sene okuyana kadar anam ağladı zaten boş yapmışım doldurmak için yazmışım yani ödevya hani?

Geri
Yukarı