Gürültülü komşu

oguz.yelken

Yoctopat
Daha fazla  
Müstakil bir evde yaşıyoruz. Arka tarafımızdaki komşular bahçeleri bizim tarafa bakıyor hemen arka tarafımız. Bahçede bağıra bağıra konuşarak. Gürültü yapıyorlar. Bir yerden bir yere bağırmak, telefonla yüksek sesle konuşmak. Vb. sürekli aynı... Aynı yerde olsalar bile bağırarak konuşuyorlar sabah saatlerinde bir başlıyorlar akşam altıya kadar. İlaç kullanıyorum yan etkisi baş ağrısı. Arka odaları kullanırken her seferinde gürültüye maruz kalıyoruz. Geceleri işte çalışıp sabah uyuduğumuz. Zamanlar da oluyor. Ders çalıştığımız zamanlar da çok gürültü yapıyorlar. Uyarmaya gittim. Aynen bu şekilde. Bizim burada 2 deli var vururlar seni şeklinde yanıt aldım. Gürültünüzden ders çalışamıyorum dedim camı pencereyi kapatın dedi öndeki odada ders çalış dedi. Zaten sesinizden camı mı açabiliyoruz? Dedim ve öndeki odalar oturma odası ve mutfak oralarda nasıl ders çalışayım? 2 gün sonra gece işte çalışmaya başlayınca. Nasıl uyuyacağım? Dinlenme tesisinde çalışıyorum bir yandan da okuyorum. Biraz uzun öldü kusura bakmayın.

Bence polise şikayet edebilirsiniz.

Onlar yapmaya devam ederse sizde şikayet etmeye devam edersiniz.
Buradan konu sahibi adına olumlu bir sonuç çıkacağını hiç sanmıyorum. Bunun çözümü başka yere taşınmak. Yoksa uğraşılacak iş değil inanın bana haberlerdeki insanlar gibi birbirinizi vurursunuz. Sonra da komşu terörü diye sizi izleriz.

Komşunun kapısına kadar gel ve bu olay hakkında iyice konuş eğer gene yapıyorsa sende onları rahatsız edecek şeyler yap kimse kimsenin rahatsız etme hakkı yok sana uyku yoksa onlarada yok.

2 seçeneğin var. Oradan taşınmak veya gürültüyü görmezden gelmek. Bunun dışındakiler kötü sonuçla biter. Polis çağırsan bile polis gidip onları uyarır. Bir sonuç çıkmaz ve komşun sana daha çok gıcık olur.

Tarifine göre akşam 6 da susuyorlarsa yasal sınırlar içinde, Bir şey yapamazsınız. Ama sürekli rahatsızlık verici bir durum varsa ve bundan tüm çevre rahatsızsa, normal süreç şöyle bildiğim kadarıyla: Aynı apartmandaysa önce uyarma yapılır, sonra apartman yönetimine yazılı bildiri yapılır, düzelmezse polis çağrılır sonra mahkemeye gidilir. Mahkeme kararı inceleme sonrası sizi haklı bulursa her gürültü yaptıklarına polisi arayıp 1400 tl ödetebilirsiniz. Ama sıkıntılı tiplerse başınıza iş alırsınız o da ayrı bi sıkıntı.

Müstakil bir evde yaşıyoruz. Arka tarafımızdaki komşular bahçeleri bizim tarafa bakıyor hemen arka tarafımız. Bahçede bağıra bağıra konuşarak. Gürültü yapıyorlar. Bir yerden bir yere bağırmak, telefonla yüksek sesle konuşmak. Vb. sürekli aynı... Aynı yerde olsalar bile bağırarak konuşuyorlar sabah saatlerinde bir başlıyorlar akşam altıya kadar. İlaç kullanıyorum yan etkisi baş ağrısı. Arka odaları kullanırken her seferinde gürültüye maruz kalıyoruz. Geceleri işte çalışıp sabah uyuduğumuz. Zamanlar da oluyor. Ders çalıştığımız zamanlar da çok gürültü yapıyorlar. Uyarmaya gittim. Aynen bu şekilde. Bizim burada 2 deli var vururlar seni şeklinde yanıt aldım. Gürültünüzden ders çalışamıyorum dedim camı pencereyi kapatın dedi öndeki odada ders çalış dedi. Zaten sesinizden camı mı açabiliyoruz? Dedim ve öndeki odalar oturma odası ve mutfak oralarda nasıl ders çalışayım? 2 gün sonra gece işte çalışmaya başlayınca. Nasıl uyuyacağım? Dinlenme tesisinde çalışıyorum bir yandan da okuyorum. Biraz uzun öldü kusura bakmayın.
Eğer gerçekten durum böyleyse dediği şeyleri kayıt alarak kendini haklı çıkarabilirsin ''burda 2 deli var seni vururlar'' gibi bir söz tehdittir ayrıca bu kadar ses yapmalarıda iyi bişey değil devamlı polisi vs ararsan susarlar belki tabi şanslıysan :)

Tarifine göre akşam 6 da susuyorlarsa yasal sınırlar içinde, bir şey yapamazsınız. Ama sürekli rahatsızlık verici bir durum varsa ve bundan tüm çevre rahatsızsa, normal süreç şöyle bildiğim kadarıyla: Aynı apartmandaysa önce uyarma yapılır, sonra apartman yönetimine yazılı bildiri yapılır, düzelmezse polis çağrılır sonra mahkemeye gidilir. Mahkeme kararı inceleme sonrası sizi haklı bulursa her gürültü yaptıklarına polisi arayıp 1400 TL ödetebilirsiniz. Ama sıkıntılı tiplerse başınıza iş alırsınız o da ayrı bir sıkıntı.

Apartman değil müstakil evmiş.

Buradan konu sahibi adına olumlu bir sonuç çıkacağını hiç sanmıyorum. Bunun çözümü başka yere taşınmak. Yoksa uğraşılacak iş değil inanın bana haberlerdeki insanlar gibi birbirinizi vurursunuz. Sonra da komşu terörü diye sizi izleriz.
Hocam 2010 dan beri bu evde yaşıyoruz.
Bu seneye kadar böyle bir problemimiz yoktu artık ne olduysa herhalde kafayı yediler çok fazla gürültü yapmaya başladılar. Malesef ki taşınamayız. Kiracı olsak 1 sn durmam ama malesef ki ev sahibiyiz. Bana başka çözümler lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı