Gürültülü komşu

Arkadaşın dediği gibi, bahçeye ses sistemi kur ve "kalbin tatilde bass boosted" aç. Sabahtan akşama kadar komşuların onu dinlesin.

Polise gidin. Almanya'da olsa direk hapse kadar gider. Maalesef Türkiye'de böyle değil. Bir de evinizde güzel bir ses sistemi varsa gece açabilirsiniz son ses. Ya da gündüz uyumadığınız zaman.

Var hocam ses sistemi eksra olarak ekleme de yapacağım arka bahçeye oturma yeri yapıp son ses müzik keyfi 5 dk mı almaz ama diğer komşuların masum olanların hakkına girmek istemiyorum.
Mahalle ayağa kalkar bas sesine o derece yüksek ses çıkar.

Var hocam ses sistemi eksra olarak ekleme de yapacağım arka bahçeye oturma yeri yapıp son ses müzik keyfi 5 dk mı almaz ama diğer komşuların masum olanların hakkına girmek istemiyorum.
Mahalle ayağa kalkar bas sesine o derece yüksek ses çıkar.
O zaman oturup ağlamaya devam edebilirsin.

Müstakil bir evde yaşıyoruz. Arka tarafımızdaki komşular bahçeleri bizim tarafa bakıyor hemen arka tarafımız. Bahçede bağıra bağıra konuşarak. Gürültü yapıyorlar. Bir yerden bir yere bağırmak, telefonla yüksek sesle konuşmak. Vb. sürekli aynı... Aynı yerde olsalar bile bağırarak konuşuyorlar sabah saatlerinde bir başlıyorlar akşam altıya kadar. İlaç kullanıyorum yan etkisi baş ağrısı. Arka odaları kullanırken her seferinde gürültüye maruz kalıyoruz. Geceleri işte çalışıp sabah uyuduğumuz. Zamanlar da oluyor. Ders çalıştığımız zamanlar da çok gürültü yapıyorlar. Uyarmaya gittim. Aynen bu şekilde. Bizim burada 2 deli var vururlar seni şeklinde yanıt aldım. Gürültünüzden ders çalışamıyorum dedim camı pencereyi kapatın dedi öndeki odada ders çalış dedi. Zaten sesinizden camı mı açabiliyoruz? Dedim ve öndeki odalar oturma odası ve mutfak oralarda nasıl ders çalışayım? 2 gün sonra gece işte çalışmaya başlayınca. Nasıl uyuyacağım? Dinlenme tesisinde çalışıyorum bir yandan da okuyorum. Biraz uzun öldü kusura bakmayın.

En iyisi polise başvurmak camı kapatın ne artık havada alamıyoruz.

Polis falan uğraşmaz bence.

Bilemiyorum uğraşabilir ya bence.

Polisi direkt arayarak değil, CİMER'e sikayet et. Eger sorunun düzelmezse bir daha bir daha derken takip başlatılır. Oraya giden polisten tutun da olay yerine kadar gider iş. Sonunda çözülür.

Bir ara aynı şahıslar tam dinimize köpek bağlamıştı yavru uyutmuyordu.
O zamanlar odada ben kalmıyordum. Kardeşim de aynı dertten muzdaripti.
Ben okuldan dolayı sadece 3 ay evde durduğum için salonda uyuyordum.
Ön tarafta yol var garaj + büyük bir bahçe
Mahalle normalde sessiz herkes kendi halinde yaşlı saygılı insanlar arkamızdaki denyolar mahalledeki sesin bilmem kaç katını kendileri çıkartıyor. Kardeşim de sıkıntısını dile getirmedi. Müzik ile karşılık vermiş. Sürekli bir şeyler yapıyorlardı bahçede şu an sesleri fazla gelmiyor duruma göre bir şeyler değerlendireceğim.
Baktım olmuyor arkadaşın dediği gibi CİMER'e yazacağım. Onlar çözer diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı