Gürültülü komşu

Hocam 2010 dan beri bu evde yaşıyoruz.
Bu seneye kadar böyle bir problemimiz yoktu artık ne olduysa herhalde kafayı yediler çok fazla gürültü yapmaya başladılar. Malesef ki taşınamayız. Kiracı olsak 1 sn durmam ama malesef ki ev sahibiyiz. Bana başka çözümler lazım.
Müstakil ev olunca karşı tarafa yapılabilecekler neredeyse %1 e iniyor. Yaşadığınız yerde yasal bir desibel sınırı varsa anca onu ölçtürebilirsiniz. Ama o da zaten akşam 19 mu 21 mi öyle bir saatten sonra geçerli. Çözüm olarak ses yalıtımlı pencere takılabilir çok yüksek oranda sesi yok ediyor. Biz stüdyoda duvar pencerelerini çiftli kullanıyoruz yani airlock gibi hem iç hem dış pencere ve ikisi de ses yalıtımlı. Yok ediyor sesi tamamen. Ev sahibi olduğunuz için bu tarz bir yatırımı yapabilirsiniz ruh sağlığınız ve huzurunuz için.

Müstakil bir evde yaşıyoruz. Arka tarafımızdaki komşular bahçeleri bizim tarafa bakıyor hemen arka tarafımız. Bahçede bağıra bağıra konuşarak. Gürültü yapıyorlar. Bir yerden bir yere bağırmak, telefonla yüksek sesle konuşmak. Vb. sürekli aynı... Aynı yerde olsalar bile bağırarak konuşuyorlar sabah saatlerinde bir başlıyorlar akşam altıya kadar. İlaç kullanıyorum yan etkisi baş ağrısı. Arka odaları kullanırken her seferinde gürültüye maruz kalıyoruz. Geceleri işte çalışıp sabah uyuduğumuz. Zamanlar da oluyor. Ders çalıştığımız zamanlar da çok gürültü yapıyorlar. Uyarmaya gittim. Aynen bu şekilde. Bizim burada 2 deli var vururlar seni şeklinde yanıt aldım. Gürültünüzden ders çalışamıyorum dedim camı pencereyi kapatın dedi öndeki odada ders çalış dedi. Zaten sesinizden camı mı açabiliyoruz? Dedim ve öndeki odalar oturma odası ve mutfak oralarda nasıl ders çalışayım? 2 gün sonra gece işte çalışmaya başlayınca. Nasıl uyuyacağım? Dinlenme tesisinde çalışıyorum bir yandan da okuyorum. Biraz uzun öldü kusura bakmayın.
Bence evlerini ateşe verin böyle aşağılık insanlar bundan anlar.

Arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. En mantıklısı ses yalıtımlı kapı ve pencere ama + lavabo ve banyo ya ses yalıtımlı cam. Bunlar laftan anlıyacak gibi durmuyor. Aptal insanlar yüzünden elim belaya girsin istemiyorum. Hayallerim var. Yayıncılık ve YouTube işleri ile gibi planlarım da var ama yalıtım sesi ne kadar durdurur bilemiyorum. Şu an bütçe müsait değil o zamana kadar. Bir şekilde idare etmek lazım. Kulaklık ya da pamuk olabilir. İşın kötü tarafı şu an hastayım ve kullandığım ilacın yan etkisi baş ağrısı. Şu an işte çalışamıyorum. Çalışmaya başlasam sabah nasıl uyuyacağım onu da bilmiyorum. Ya aşağıinip anladıkları dilden konuşucam bir şey yapmaya kalkarlarsa nefsi müdaafa yapacağım. Ya da ya sabır çekip bir şekilde uyumaya bakacağım. Sınava da hazırlanmak gerekiyor DGS'ye gireceğim. Annem yarın konuşmaya gidecek ben denedim anayasanın maddesi ile dalga geçip arkadaşın dediği gibi tehdit ettiler. Bakalım hayırlısı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Polise gidin. Almanya'da olsa direk hapse kadar gider. Maalesef Türkiye'de böyle değil. Bir de evinizde güzel bir ses sistemi varsa gece açabilirsiniz son ses. Ya da gündüz uyumadığınız zaman.

Müstakil bir evde yaşıyoruz. Arka tarafımızdaki komşular bahçeleri bizim tarafa bakıyor hemen arka tarafımız. Bahçede bağıra bağıra konuşarak. Gürültü yapıyorlar. Bir yerden bir yere bağırmak, telefonla yüksek sesle konuşmak. Vb. sürekli aynı... Aynı yerde olsalar bile bağırarak konuşuyorlar sabah saatlerinde bir başlıyorlar akşam altıya kadar. İlaç kullanıyorum yan etkisi baş ağrısı. Arka odaları kullanırken her seferinde gürültüye maruz kalıyoruz. Geceleri işte çalışıp sabah uyuduğumuz. Zamanlar da oluyor. Ders çalıştığımız zamanlar da çok gürültü yapıyorlar. Uyarmaya gittim. Aynen bu şekilde. Bizim burada 2 deli var vururlar seni şeklinde yanıt aldım. Gürültünüzden ders çalışamıyorum dedim camı pencereyi kapatın dedi öndeki odada ders çalış dedi. Zaten sesinizden camı mı açabiliyoruz? Dedim ve öndeki odalar oturma odası ve mutfak oralarda nasıl ders çalışayım? 2 gün sonra gece işte çalışmaya başlayınca. Nasıl uyuyacağım? Dinlenme tesisinde çalışıyorum bir yandan da okuyorum. Biraz uzun öldü kusura bakmayın.
O zaman o 2 deliden önce ben sizi vuracağım de. (ytd)

Polisle konuşun. Biz polisten yana çözüm pek bulamadık ama gözlerini korkutursunuz en azından.
Ülkede işe yaramayan birimlerden biri.

Polis bu işleri çözmüyor, polise güvenim yok bu ülkede. Ailende sağlam adam varsa bu işi çözsün yoksa polisi ara. Çözsün derken gidip adamları vurmasın bir kez sert çıkışsın baktın olmuyor veya biraz kısılmıyor o zaman polise şikayet edin. Böyle insanları fırınlayıp külünü lağıma dökeceksin nefret ediyorum. Bende müstakilde yaşıyorum, almancı hıyarlar emekli olup gelmiş arkaya apartman yaptılar, sabah köründe kalkıp anıra anıra konuşuyor bende içeriden bu anıranı doğrayacağım en sonunda ha! dedim o günden beri ses yok. Senin yaşın ufak diye konuşabilmişler olsa gerek. Bu ülkede medeniyet yok yarısından fazlası hur evladı olduğu sert nezaketi öğrenmelisiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı