Güvenlik İpuçları

• Konuyu başlatan Agab
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 736
*Bazı sitelere güvenmiyorsanız, site URL adresinde (örn.:
www.google.com) başında HTTP yerine HTTPS olmasına dikkat edin.

*Şifrelerinizi her girişten sonra değiştirin.

*Bilgisayarınızda kamera varsa devre dışı bırakın. İzleniyor olabilirsiniz.

*Her girdiğiniz siteden dosya indirmeyin. İnternet tarayıcınızın engellediği (uygun görmediği) sitelere ısrarla girmeyin.

*Her anti virüsü kullanmayın. Önerim.: Microsoft Security Essentials, Trend Micro, Eset Nod32,

*Akıllı telefonunuzda "Kim arıyor" gibi uygulamaları kullanırsanız, telefon numaranız internete düşecektir. Dilerseniz uygulama anasayfasına gidip numaranızı silebilirsiniz.

*Akıllı telefonunuza uygulama indirirken bir daha düşünün. İstedikleri izinlere bakın. Bu izinler SMS okuma, resimlerinizi görmeye kadar uzanıyor. (Apple, Google'a göre daha fazla önlem aldığını göz önünde bulunduralım.)

**Tek tek kendim yazdım emeğe saygı**

Yararlı olabilecek bir konu. Ancak açık konuşmak gerekirse iki bilgisayarımda da antivirüs kullanmıyorum. Gereksiz buluyorum. Bilinçli bir kullanıcı zaten neyin ne olduğunu hemen anlayabilir. Şu zamana kadar bir kez antivirüse ihtiyacım oldu, o inene kadar da sorunu çözmüştüm. :D

Yararlı olabilecek bir konu. Ancak açık konuşmak gerekirse iki bilgisayarımda da antivirüs kullanmıyorum. Gereksiz buluyorum. Bilinçli bir kullanıcı zaten neyin ne olduğunu hemen anlayabilir. Şu zamana kadar bir kez antivirüse ihtiyacım oldu, o inene kadar da sorunu çözmüştüm. :D
Doğru söylüyorsun antivirüs çok önemli değil. Ama ihtiyaç olduğu da oluyor bazen. Ama şöyle bir durum var, antivirüslerin kendisi virüs :D İstediği veya erişebileceği yerlere bakar isek :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı