H100i V2 için PETG baskı kullanışlı olur mu?

Smtylmz89

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, AM5 bir sistem topluyorum ve daha önce kullandığım H100i (6700K) sıvı soğutmayı kullanmaya devam etmek istiyorum. 3D yazıcı ile PETG malzemesiyle baskısını yapıp kullansam kasa içinde sıcaklıktan dolayı bir sorun yaşar mıyım? Kasa ATX kasa ve fan ve sıvı soğutma haricinde tek bir fan çalışıyor. İnternette orijinalini buldum fakat Çin sitesinden gelmesi 1 ayı buluyor. Daha önce deneyimleyen varsa yardımınızı istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.
H100i V2,nin neyini baskı yapmak istiyorsunuz, neyin orijinalini buldunuz anlamadım açıkçası? 🤔
am5 anakarta sıvı soğutmayı bağlamak için kullanılan bracket. normalde metal malzeme kullanılıyor fakat 3d print ile petg materyalinde bastırsam sıcaklıktan yana bir erime vs. olur mu diye endişe ediyorum

AM5 anakarta sıvı soğutmayı bağlamak için kullanılan bracket. Normalde metal malzeme kullanılıyor fakat 3D print ile PETG materyalinde bastırsam sıcaklıktan yana bir erime vs. olur mu diye endişe ediyorum.

Olur, güvenmemek lazım 70 80C de erimeye başlayacakdır, asa bakabilirsin o sıcaklığa daha dayanıklı ama yine de metal almanı öneririm.

Geri
Yukarı