H110 pompası hangi fan yuvası ve Radyator fanı push-pull sorunsalı

• Konuyu başlatan Raa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 2B

Raa

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi gunler,
Gecen hafta yeni bir pc topladim ve aklima takilan bir kac detay var siz ustadlarimdan bu konuda fikirlerinizi almak istedim.
Ilk aklima takilan H110 3pin Pompa Girisini anakatimda hangi fan yuvasina takmam gerektiginine karar veremedim.

Cpu_fan, Cpu_opt, cha_fan veya direk psu? Pompanin 12v olarak surekli calismasi gerektigi icin fan kontrol sirasinda voltaji duserse sorun olur mu?, Biostan pompayi taktigim yuvanin fan kontrolcusunu devre disi mi birakmaliyim.? Y kablosu ile radyatorun fanlarini cpu_fan'a pompayi Cpu_opt a takabilirmiyim?

Diger problemim Radyator fanlarini radyatorun ustune gelecek sekilde kasanin icinde mi takmaliyim yoksa resimlerdeki gibi altina kalacak sekildemi veya push-pull yapip 2 fan daha alip tepeden kasanin disindan asagiya da hafif hava versem daha verimli olur mu?

Zaman ayirdiginiz icin simdiden cok tesekkurler.

2zjj9u1.jpg

209hlhc.jpg

20fw9yq.jpg

29m554w.jpg

53spqt.jpg

ve8axc.jpg

xnt0ls.jpg

197crs.jpg

Son düzenleme:
Merhaba;

Bu konu üstüne bende çok uğraşmıştım, arkadaşlarımın yardımıyla ve deneme yanılma ile çözdüm. Yukarıda kullanıyorsan ısının radyatöden atılacak şekilde fanların üste yerleştirilmesi daha mantıklı olacaktır.

Pompanın bağlanışı ise ben direkt connectorü psu ya bağlayarak kullanıyorum. Devir değişmediği için daha verimli olduğunu gördüm.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı