H510 5A-RTX3060Ti alınır mı?

nokaEXE

Hectopat
Arkadaşlar, 14.500 TL bütçe mevcut. Bu sistem dışında öneri de alabilirim ancak bu sistem kafama yattı. Görüşlerinizi almak istiyorum.

• Anakartı MSI B550M PRO-VDH WIFI (type-c) DDR4 S+V+GL AM4 modeliyle değiştireceğim.
  • Soğutucuyu Corsair H100X 240mm Sıvı Soğutucu ile değiştireceğim.

Bu haliyle toplam 14.477 TL tutuyor. Soğutucu iyi mi, kötü mü emin değilim açıkçası. Soğutucu hakkında bilgisi olanlarında görüşünü almak istiyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    49,1 KB · Görüntüleme: 41
Yakın zamanda YouTuber'lar F/P sistem topluyorlar 1 2K kazanç elde edersin ama bu gidişle beklenir mi bilmiyorum bugün dolar 9'u geçti alınabilir de 10 yıl götürür bu PC.

Alınmasa daha iyi olduğunu düşünüyorum :) diğer seçenekler nedir?

Bir de PSU, V2 model MWE 750W mı?
Normalde 120mm lik bir soğutucu koymuşlar ancak 120 mm istemiyorum bundan dolayı 240 mm özelleştirmiştim. PSU modeli dediğiniz model evet.
Screenshot_2.jpg

Yakın zamanda YouTuber'lar F/P sistem topluyorlar 1 2K kazanç elde edersin ama bu gidişle beklenir mi bilmiyorum bugün dolar 9'u geçti alınabilir de 10 yıl götürür bu PC.
Dediğiniz gibi dolar artıyor bu zamanlarda almayı düşünüyorum.

Normalde 120mmlik bir soğutucu koymuşlar ancak 120 mm istemiyorum bundan dolayı 240 mm özelleştirmiştim. Eki Görüntüle 1187130

Deep Cool Gammaxx L240 V2 RGB alabilirsiniz. Ben de kullanıyorum ve şu ana kadar memnunum. Ya da 229 TL daha verip 360mm versiyonunu alabilirsiniz.

120mm radyatörlü sıvı soğutmalar push n pull yöntemi uygulanmayacaksa alınmamalı.

Geri
Yukarı