HAARP Gerçek Olabilir mi ?

Mantık çerçevesinde konuşursak ve böyle bir makina varsa, bunun deprem olacak bölgelere taşınması gerekir. Yani bunun bomba gibi bir şey olmasına ihtimal vermiyorum. Diyelim ki ABD/Japonya/vs. böyle bir makineye sahip, neden gelip senin şehrinde deprem yapsınlar? Deneme yapacak boş arazileri mi yok?

Hocam bir deprem ya da şimşek için gereken enerjiyi biliyor musunuz?
Bilmiyorum. Ancak makinenin arkasında yatan prensip açık. Her maddenin kendine özgü titreşme frekansı vardır. Bu frekansı bulabilirseniz Dünyanın neresinde olursanız olun o sinyalleri ulaştırabilirsiniz. Maddeler bu frekansa gelince kırılır çünkü yeterince esneyemezler. @KadirSMZ makineyi taşımaya gerek yok.

Bilmiyorum. Ancak makinenin arkasında yatan prensip açık. Her maddenin kendine özgü titreşme frekansı vardır. Bu frekansı bulabilirseniz Dünyanın neresinde olursanız olun o sinyalleri ulaştırabilirsiniz. Maddeler bu frekansa gelince kırılır çünkü yeterince esneyemezler. @KadirSMZ makineyi taşımaya gerek yok.
Belki teoride mümkün ancak pratikte bunu uygulamak inanılmaz enerji gerektiriyor.

Söylediklerinizin teoride olduğunu varsayıyorum. Herhangi bir ülke böyle bir güce sahip olsa savaş diye bir şey olmazdı. ABD Rusya'yı saniyeler içinde haritadan silerdi vs. Bu liste uzar gider. Böyle bir cihazın günümüz teknolojisinde yapılabileceğine inanmıyorum. Şahsi görüşüm; bu konunun "Deepweb" odaklı forumlarda ilgi çekmek için uydurulduğunu düşünüyorum.

İzlediğim belgeselde panel cam kırmışlardı ama dediğiniz gibi deprem için çok daha fazla enerji gerekir.
Bu arada kimse makine cep boyunda demedi ki. Çok büyük bir tesis de olabilir.

Söylediklerinizin teoride olduğunu varsayıyorum. Herhangi bir ülke böyle bir güce sahip olsa savaş diye bir şey olmazdı. ABD Rusya'yı saniyeler içinde haritadan silerdi vs. Bu liste uzar gider. Böyle bir cihazın günümüz teknolojisinde yapılabileceğine inanmıyorum. Şahsi görüşüm; bu konunun "Deepweb" odaklı forumlarda ilgi çekmek için uydurulduğunu düşünüyorum.
Bu konuda size katılmıyorum. Varlığı kesin olmasa da uydurma olmadığına da eminim.

@Taha Özkorucuklu Bir şey söylüyorsan, söylediğin şey hakkında yeterince bilgili olmalısın. Bahsettiğin şeyin adı rezonans frekansı oluyor, Nikola Tesla tarafından keşfedilen bir husus.

Deprem makinası için söylediği söz: Birkaç saniyede binanın titremeye başladığını hissettim. On dakika daha devam etseydim binayı ve sokağı yıkabilirdi. Aynı cihazla Brooklyn Köprüsünü 1 saatten kısa bir süre içinde East River'a indirebilirdim. (Nikola Tesla)

Rezonans Frekansı:

Hem ses dalgaları ile hemde doğrudan cisimleri titretme yolu ile cisimlerin rezonans frekansı bulunabilir. Her cismin rezonans frekansı farklıdır.

Mesela bir kadehin rezonans frekansı bulabilirsek ve yeterince yüksek dB'de kadehin rezonans frekansı ile aynı frekansta ses üretebilirsek, kadeh çok fazla titrer, esner ve buna bir süre sonra dayanamayıp kırılır. Mesela 1 metre küp paslanmaz çelikğin rezonans frekansı bulunur ve uygulanırsa, çelik paramparça olabilir(teoride) fakat böylesine güçlü bir sesi üretebilmek imkansız. Tek yol ses üretmek değil, çeliğe sallanan bir alet takarsın, o alet çeliğin rezonans frekansına uygun şekilde sallanır(titrer) ve sonuca teorik olarak ulaşılır ki, bu alet rezonans frekansında titrese bile ne kadar uzun süre titremesi gerekir ve ne kadar büyük titreşim dalgası üretmesi gerekir artık siz düşünün, yani buda imkansız.

Rezonans frekansı öyle gökten sinyalle minyalle olan bir şey değil!

YouTube efsanelerine inanmayı bırakın artık, yok bilmem ne ülkenin bilmem ne gizli projesi videosu, yok şunun videosu falan. Arkadaşlar "gizli" kelimesinin anlamını TDK sitesinden öğrenebilirsiniz. Gizli bir şeyi sıradan bir insan nasıl olur da ortaya çıkartabilir, bu bilgileri nasıl öğrenebilir? Cevap basit; tabii ki komplo teorileri.

Zamanın ötesindeki insan Nikola Tesla... Dakika 3:30' dan itibaren izlemenizi tavsiye ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir not daha düşmek gerek. Bir ülkenin bir toplumun elinde çok güçlü bir silah olduğu için düşman diye nitelediği bir toplumu herhangi bir sebeple yeryüzünden silmeyi düşünmesi insan ahlakı açısından etik kabul edilemez.

Bir birey olarak bu fikre sahip olabilir insan. Ahmet, John, ''Adolf'' böyle düşünebilir. Ama toplumun tümü kesinlikle başka bir topluma aralarında ne kadar husumet olursa olsun o toplumun sonunu getirecek düzeyde düşman olamaz.

Bugün biri bu fikirle hareket edip eylemler gerçekleştirirse ilerleyen tarihte tüm toplum, bir birey yüzünden utanılacak bir geçmişe sahip olur. Bunu kimse istemez.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı