HAARP Gerçek Olabilir mi ?

Bilimsel bir araştırma yaptığım da HAARP'ın gerçek olabileceğini gördüm. Bazı şüpheli depremlerin tektonik hareketlerine bakarsak ve deprem zamanı iyonosferin ısısına bakarsak elimize bir kanıt geçiyor. Ama umarım doğru değildir.

Bazı şüpheli depremlerin tektonik hareketlerine bakarsak ve deprem zamanı iyonosferin ısısına bakarsak elimize bir kanıt geçiyor.
İyonosferdeki ısı değişikliği oluşan deprem için bir neden olabilir ama aynı zamanda bir sonuç da olabilir. Rezonans'ı kullanarak aynı fiziksel boyutlarda iki metal parçadan birini titreşime maruz bıraktığımızda diğeri de aynı frekansta titreşime başlıyor. Bu en temel prensiptir. Deneyin başlangıcını ve tanımı bu temel oluşturur. Küçük ebatlarda bir metal parça ile devasa boyutlarda bir metal parçayı rezonans ile titreşime sokamazsınız. Ebatlar büyüdükçe harcanması gereken enerji miktarı da büyür.

Yani bir fay hattını kırmak için rezonans kullanmak demek; o fay hattı büyüklüğünde ve tıpa tıp aynı fiziksel özelliklere sahip başka bir fay hattını yapay olarak oluşturup titreşime maruz bırakmak demek. Bunu yapmak mümkünse HAARP gerçektir.

Bu tarz araştırmalar, denemeler yapıyorlardır da hava olaylarının veya depremin kontrolü, hesabı imkansızdır. Bir fay hattının kırılması için gerekli enerjinin hesabı, bunu elde etmek, zamanını belirlemek ve istediğin şekilde harekete geçirmek mümkün olmaz. Doğa olayları, kaotik olaylardır. Büyük bir kesinlikle, hassasiyetle ölçülemez, öngörülemezler.

HAARP sadece iyonosfere frekans yollamak suretiyle araştırma yapılan bir tesisidir veya tesis di ; 2014 yılında kapatıldığına dair haberler dolaşıyordu. Gökyüzünde ufak yapay auroralar oluşturmak gibi bir kaç ufak yeteneği olabilir fakat deprem yapıp iklimi değiştirmesi gibi iddialar bariz bir şekilde komple teorisidir.

Şüpheli depremlerden kastınız gökyüzündeki ışıklar, ateş topu veya benzeri görüntüler, sıcaklık değişimleri, garip şimşekler, uğultular ve hayvanarın garip hareketleri gibi olaylar ise bunlar depremin habercisi ve depremin yan etkileridir. Yani her depremde böyle garip olaylar görmek mümkündür. Her garip olayı HAARP ile ilişkilendirmemek gerekir.

Askeri teknoloji tabii ki her zaman kullandığımız teknolojiden üstündür. Fakat ben de komplo teorisi olduğunu düşünüyorum.

Aşağıda gördüğünüz, HAARP Bulutu adı verilen bir olay. Depremden sonra bulutlar bu şekli alıyor. Japonya'daki depremden sonra da bulutlar bu halini almış. Ama şimşeklerle deprem arasında koşullu bir bağ olması lazım ve bu bağı ben anlayamadım.

1.jpg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı