Hackintosh vs Windows 10

ZennsMi

Hectopat
Dostlar 2 hafta önce başarılı bir Hackintosh kurulumu gerçekleştirdim. Fakat birkaç sorun yüzünden Windows'a dönmek zorunda kaldım. Fakat Hackintosh'da aldığım sorunların bazıların çözümünü buldum. Çalışacağından eminde değilim fakat Hackintosh'a geçersem uzun bir süre Windows'a dönmem gibi dostlar. Sizce hangisine geçmeliyim? Genellikle Adobe programları ve Visual Studio code birde canlı ders için kullanıyorum. (Dual Boot yapın demeyin dostlar. 120 GB SSD var ve 2 işletim sistemine yetmiyor.)

Sistemim:

Mac sürümü: High Sierra 10.13.6.
İşlemci: AMD A8 7650K 4.2 GHz.
Ekran kartı: Galax Exoc GTX 1050 Ti.
RAM: DDR3 4x2 8 GB 2133 MHz.
Anakart: Gigabyte GA-F2A68HM-DS2.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar 2 hafta önce başarılı bir Hackintosh kurulumu gerçekleştirdim. Fakat birkaç sorun yüzünden Windows'a dönmek zorunda kaldım. Fakat Hackintosh'da aldığım sorunların bazıların çözümünü buldum. Çalışacağından eminde değilim fakat Hackintosh'a geçersem uzun bir süre Windows'a dönmem gibi dostlar. Sizce hangisine geçmeliyim? Genellikle Adobe programları ve Visual Studio code bir de canlı ders için kullanıyorum. (Dual Boot yapın demeyin dostlar. 120 GB SSD var ve 2 işletim sistemine yetmiyor.)

Sistemim:

Mac sürümü: High Sierra 10.13.6.
İşlemci: AMD A8 7650K 4.2 GHz.
Ekran kartı: Galax Exoc GTX 1050 Ti.
RAM: DDR3 4x2 8 GB 2133 MHz.
Anakart: Gigabyte GA-F2A68HM-DS2.

Gerekli optimizasyonları yaptıktan sonra Hackintosh rahat kullanabilirsiniz ama çok uğraştırır hatta sorun bile çıkarabilir kişisel tercihim Windows.

Düşük konfigürasyon sistemlerde macOS Windows'a göre biraz daha verimli çalışabilir. Kendi bilgisayarımda bunu test için MacBook Pro ya sadece Windows kurup aynı programları birkaç ay bu şekilde kullanmıştım. High Sierra ya dönünce aynı bilgisayarda bilgisayarın daha rahat çalıştığını hissettim. Dediğim gibi ilk cümlede yazdığımı test etmek için bunu yaptım. Hackintosh un sorunlarını tamamen çözdüyseniz kullanabilirsiniz ama sorunlar çözülmezse uzun vadede can sıkıcı olabiliyor. High Sierra'da çok stabil sürüm. Şu an için bence en ideali. Hackintosh olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı