Hackintosh (Yosemite ) App store Giriş yapılmıyor

Daha fazla  
Arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı üzere hackintosh appstore a giriş yapamıyorum internetten bulduğum çözümlerde başarılı sonuç alamadım . Çözüm önerilerinizi bekliyorum .
Not: Arkadaşlar internete Asus N10 Nano Wifi ile Bağlanıyorum...Networking - USB-N10 NANO - ASUS

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sıkıntı bende de mevcut. Chamelon bootloader'da sıkıntı olmuyor zaten clover kullanıyorum ben clover'da sıkıntı oluyor. Çözüm bulamadım henüz.

Bu çözümü denediniz mi:

[Çözüm] App Store Giriş Hatası

Çözülmez ise denediğiniz diğer çözümleri de yazın ki, başka çözümler üretelim.

Bu önerdiğiniz yöntemi denedim fakat çözüm olmadı. Ayrıca şu yöntemide denedim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu sorunun ve imessage facetime icin kesin iki çözüm var. Birincisi ya orijinal mac mlb ve rom numarası bulmak -ki sırf bunun için yurt dışında eski mac bilgisayar alan varmış-, diğer bir yöntem ise bu daha basit unibeast ile Mavericks kurup nvram ile facetime ve imessage aktif edip imessagedebug ile mlb ve rom degerini alıp bir yere kaydetmek. Sonrasinda yosemite kurup clover ile bu değeri girmek bu şekilde %100 çözüm herşey mlb rom da bitiyor.

App store colver smbios ile uygun model seçip kaydedip birde ethernet yada wifiyi en0 olarak ayarladığınızda girmesi lazım. Ben bu şekilde ilk denemede girdim.

App store colver smbios ile uygun model seçip kaydedip birde ethernet yada wifiyi en0 olarak ayarladığınızda girmesi lazım ben bu şekilde ilk denemede girdim
Teşekkürler yardımın için fakat ; bu benim ilk hackintosh deneyimim söylediklerinizi tam olarak anlayamadığım için resimli anlatım yada detaylı anlatım yapabilirmisiniz

Ethernet en0 olarak ayarlamak:

Sorun genellikle Ağ kartlarının yapılandırılmasının yanlış olmasından kaynaklanmaktadır, Ethernet Kartı en0 olarak yapılandırılmalı ve sonraki tüm aygıtlar en1, en2 şeklinde otomatik olarak ayarlanmalıdır.

en1 en0.png

Tüm aygıtlar kurulum sonunda hazır ve çalışır hale getirildiyse Finder üzerinden şu konuma gidin ve gereken dosyaları silin:
/Library/Preferences/SystemConfiguration
  • CaptiveNetworkSupport
  • Com.apple.airport.preferences.plist
  • Com.apple.eapolclient.configuration.plist
  • NetworkInterfaces.plist
Daha sonra sistemi yeniden başaltın, sıralama otomatik olarak sistem tarafından yapılacaktır, Sistem Tercihleri/Ağ konumuna giderek Ethernet kartını ilk sıraya alınız.

servis sırasını ayarla.png

DPCIManager veya Sistem Raporu bölününden kontrol edebilirsiniz.

en1 en0 2.png

SMBIOS Ayarlama

Clover Configurator yardımı ile Sistemimizi SMBIOS ayarlarını güncelleyerek Hackintosh'u Orijinal Mac olarak sisteme göstermemiz.

Clover Configurator.png

SMBIOS kısmından sihirbazı kullanarak sisteminize en uygun Mac tipiniz seçiniz ve sistemi yeniden başlatınız.

Bu şekilde tekrar app stora girmeye çalışın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı