Haftada 1 gün spor yeterli olur mu?

5 gün sporunu yapıp 2 gün dinlenmen lazım. Yoksa herkes 1 gün ağır çalışır diğer günler hiç gitmezdi. Bütün hareketleri bir günde yapmanın vücuduna zerre faydası da yok. Bölge bölge farklı günlere bölmelisin. Ayrıca deri sarkması tabii olacak ona yapacak bir şey yok. Yavaş yavaş kilo verirsen deri sarkmaz diye de bir mantık yok her türlü jinokomasti vs olacaktır.
Yani benim bildiğim full body, yani benim yaptığımda bir çalışma yöntemi. Split çalışmaya zamanım yok malesef. Zaten kilo çok olduğu için yorgun oluyorum. Amaçta öyle ahım şahım bir kas kütlesi koymak değil genel olarak. Kondisyon arttırmak daha ön planda benim için. Bir süre kilo verdikten sonra Kalinestik tarafına kaymayı düşünüyorum.

5 gün imkansız benim için malesef. Belki 1 ay sonra daha fazla zamanım olacak o zaman haftada 3-4 yapabilirim.

Hiç yapmamaktan daha iyidir tabii ama 2 güne bile çıkarman daha faydalı olacaktır.

5 gün çok fazla 3 set + yüksek ağırlık programı için. Heavy Duty tipi programlarda çalışma süresi azdır 2-3 gün misal.
Genellikle 2 bazende 3 yapıyordum hocam şu haftalar hem vizeler var hem de diş hekimi randevuları o yüzden yapamayacağım. Bir problem olur mu sizce?

Genellikle 2 bazende 3 yapıyordum hocam şu haftalar hem vizeler var hem de diş hekimi randevuları o yüzden yapamayacağım. Bir problem olur mu sizce?
Sıkıntı olmaz, vücudu tamamen tembelliğe alıştırmaktan iyidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani benim bildiğim Full body, yani benim yaptığımda bir çalışma yöntemi. Split çalışmaya zamanım yok maalesef. Zaten kilo çok olduğu için yorgun oluyorum. Amaçta öyle ahım şahım bir kas kütlesi koymak değil genel olarak. Kondisyon arttırmak daha ön planda benim için. Bir süre kilo verdikten sonra kalinestik tarafına kaymayı düşünüyorum.

5 gün imkansız benim için maalesef. Belki 1 ay sonra daha fazla zamanım olacak o zaman haftada 3-4 yapabilirim.

Genellikle 2 bazen de 3 yapıyordum hocam şu haftalar hem vizeler var hem de diş hekimi randevuları o yüzden yapamayacağım. Bir problem olur mu sizce?

Amacın ahım şahım kas kütlesi kazanmak değilse hipertrofi odağın yok ise her kas grubuna 1 gün ayırman yeterli. Her türlü bütün programı 1 güne sığdırmaktan verimli olacaktır. Zayifladiginda vücudun şekilli dursun istiyorsan ileride duruma göre hafta 2'ye çıkartırsın. Kalistenik kesinlikle öneririm bu arada. Eğer kas hipertroifisi olmasın ben sadece kilo verip bir miktar kasım olsun diyorsan aktif dinlenmeli olarak devam ettirebilirsin. Ama kardiyo kesinlikle eksik etme. Onun dışında sen sen ol bende işe yaradı sende yap diyenden uzak dur.

Geri
Yukarı