Haftada kaç gün fitness yapılmalı?

• Konuyu başlatan Sanch
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 4B

Sanch

Hectopat
Daha fazla  
22 kilo verdiğim diyetim sonlarına geliyor artık. 96 kilo iken 74 kilo civarına düştüm. Boyum 184cm oldu. Ortalama denilebilir. Artık ufaktan kas yapmak istiyorum ancak ne kadar yemem gerek bilemiyorum. Normalde sporda pirinç falan tüketiyorlar ancak bana diyette yasaktı. Tekrardan yağ kütlesi almak istemiyorum. Ne yapmalıyım? Spor salonuna yazıldım, Fitness yapacağım. Haftada 3 gün giderim diye planlıyorum ama okulum nedeniyle aşırı zor spor da yapamayacağım. Sorularım şunlar:

• Beslenme düzenimi nasıl ayarlamam gerek?
  • Haftada kaç gün spora gitmem gerek?
  • Çalışmam kaç saat sürmeli?
  • Çalışmadığım günlerde de yemek yemeli miyim?

22 kilo verdiğim diyetim sonlarına geliyor artık. 96 kilo iken 74 kilo civarına düştüm. Boyum 184cm oldu. Ortalama denilebilir. Artık ufaktan kas yapmak istiyorum ancak ne kadar yemem gerek bilemiyorum. Normalde sporda pirinç falan tüketiyorlar ancak bana diyette yasaktı. Tekrar yağ kütlesi almak istemiyorum. Ne yapmalıyım? Spor salonuna yazıldım, fitness yapacağım. Haftada 3 gün giderim diye planlıyorum ama okulum nedeniyle aşırı zor spor da yapamayacağım. Sorularım şunlar:

• Beslenme düzenimi nasıl ayarlamam gerek?
  • Haftada kaç gün spora gitmem gerek?
  • Çalışmam kaç saat sürmeli?
  • Çalışmadığım günlerde de yemek yemeli miyim?

Kas istiyorsan pilav tavuk ye sürekli ve Full body çalış eğer kütle yani powerliftercı gibi omuzlar geniş ve güçlü olmak istiyorsan her şeyi ye. Sağlıksız cips vb hariç tabikii. Haftada 6 gün ideal ben öyle yapıyorum. Çalıştığın günlerde yemek yiyeceksin mecburen.

Spora başladığınızda kilonuz azalırsa karbonhidrat ve protein miktarını arttırabilirsiniz.
Bir gün antrenman bir gün dinlenme öneriliyor ancak vücudunuz dayanacaksa her gün de gidebilirsiniz. Ama kaslar dinlenerek de gelişiyor, her gün yapıp kendinizi sakatlamayın. O yüzden 4 gün deneyin, duruma göre arttırıp azaltabilirsiniz.
Çalışmanız 40-60 dakika arasında olsun. Size yetmezse ileri dönemde süreyi uzatabilirsiniz.
Çalışmadığınız günlerde yemek yiyebilirsiniz.

Sporumu haftada 3 gün 40-60 dakika arası yapıyorum. Daha da yaparım ancak hocam yeterli diyor. Yemek olarak da fazla kasmıyorum. Normal besleniyorum. Yulaf tüketmek istiyorum ancak tüketmem lazım mı? Çok karbonhidrat içeriyor gibime geliyor. Beslenmemi kısıtlamak da istemiyorum çünkü kaslarımın ihtiyacı var.

Sporumu haftada 3 gün 40-60 dakika arası yapıyorum. Daha da yaparım ancak hocam yeterli diyor. Yemek olarak da fazla kasmıyorum. Normal besleniyorum. Yulaf tüketmek istiyorum ancak tüketmem lazım mı? Çok karbonhidrat içeriyor gibime geliyor. Beslenmemi kısıtlamak da istemiyorum çünkü kaslarımın ihtiyacı var.
3 4 gün gayet yeterli. Antrenman konusunda zaman veremeyeceğim maalesef çünkü bir sürü etkene bağlı ben mesela 1.30 saatten az bitiremiyorum genelde salondaki yoğunluktan dolayı. Yulaf derseniz ben sabahları 1 büyük su bardağı kadar yulafı süt ile beraber yiyorum öğle teneffüsüne kadar çok rahat götürüyor. Yulaf sonuçta kaliteli ve temiz bir karbonhidrat kaynağı.

Protein ve zaman yönünden destekleyebileceksen her gün ama yapamayacaksan 3 gün bence idealdir. Diğer günler kardiyo veya dinlenme olarak geçirirsin.

arm check.png

Gülen arkadaşlar için vücut bu eğer haftada 6 gün giderseniz böyle oluyor.

Geri
Yukarı