Hakkımda dava açılabilir mi?

Konuşma sırasında çözmezseniz xxx yerine yazarım şunu yaparım bu olur vs derseniz dava açma hakları doğuyor. Tehdit etmiş oluyorsunuz ve zorla işlem yaptırmaya çalışıyorsunuz olarak algılanıyor.

Süreç tamamlandıktan sonra "teşekkür ederim ama ben memnun kalmadım internete yorumlarda belirteceğim" şeklinde yazsanız sorun yok.

Olurda dava açarlarsa korkmayın, gider açıklarsınız bir kaç adliye sarayına girer çıkarsınız. Sonrasında tarafınıza bir şey çıkmaz zaten.

Kafanıza çok takılırsa avukata danışın(danışma ücretleri baya bir arttı onu bilerek gidin.)

Konuşma sırasında çözmezseniz xxx yerine yazarım şunu yaparım bu olur vs derseniz dava açma hakları doğuyor. Tehdit etmiş oluyorsunuz ve zorla işlem yaptırmaya çalışıyorsunuz olarak algılanıyor.

Süreç tamamlandıktan sonra "teşekkür ederim ama ben memnun kalmadım internete yorumlarda belirteceğim" şeklinde yazsanız sorun yok.

Olurda dava açarlarsa korkmayın, gider açıklarsınız bir kaç adliye sarayına girer çıkarsınız. Sonrasında tarafınıza bir şey çıkmaz zaten.

Kafanıza çok takılırsa avukata danışın(danışma ücretleri baya bir arttı onu bilerek gidin.)
Tehdit eyleminde mağdura yönelik haksız bir saldırı olması gerekmektedir. Saldırının hukuka aykırı olması gerekir. Ancak Türk Ceza Kanunun 26. Maddesine (1) Hakkını kullanan kimseye ceza verilmez. (2) Kişinin üzerinde mutlak surette tasarruf edebileceği bir hakkına ilişkin olmak üzere, açıkladığı rızası çerçevesinde işlenen fiilden dolayı kimseye ceza verilmez. Şeklinde düzenleme mevcut olup mesela kişi borcunu ödemeyen birisini mahkemeye vereceğim şeklinde tehdit eyleminde bulunması halinde suç oluşmayacaktır.

Konu sahibinin ilk sayfada yer alan mesajına baktığımda burada bir tehdit yok.

Firmaya değişim yapmazsanız ( ki haklı olarak ürün kaynaklı ) Şikayetvar'a yazacağım demiş.

Şikayetimi yazdım bu linkte açılıyor mu bilmiyorum desteklerseniz çok sevinirim arkadaşlar yakında yayına girer.

@Pikachu.34 @499153 @HakanCT

An itibarıyla görünmüyor. Göründüğü an destekleyeceğim.

Avukat hanım yazdı işim derdim varken aradılar özür diledim çünkü ailem mahkeme ile uğraşacak vakti yok çok da beni rahatsız etmiyordu ürünü birine sattım konu kapandı gibi görünüyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20221011-165159_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20221011-165159_WhatsApp.jpg
    109,6 KB · Görüntüleme: 47
Neden geri çektiniz ki, bir cacık olacağı yok. Kendilerince göz dağı vermeye çalışıyorlar. Yazan kişinin avukat olduğundan bile şüpheliyim. Avukat ise hangi baroya kayitli? Ben olsam kimliğini sorgulardım.
Siz bilirsiniz tabi...

Avukat hanım yazdı işim derdim varken aradılar özür diledim çünkü ailem mahkeme ile uğraşacak vakti yok çok da beni rahatsız etmiyordu ürünü birine sattım konu kapandı gibi görünüyor.

Kendini ezdirmişsin bu durumlarda dik durman gerekir avukat Şikayetvar'da yazınızı çekin demiş.

Bu nasıl bir politika kurumsallıktan tamamiyle uzak onlara göre Şikayetvar yasa dışı zaten.

Ailenizde mahkemeyle uğraşsın bir zahmet seni doğurup bu yaşına kadar büyüttülerse uğraşamaları gerek.

Gerçekten bu felsefe ile her yerde rezil olursun neyse sağlık olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı