Hakkımda dava açılabilir mi?

RGB fanı

Picopat
Merhaba, powerfull firmasından bir UPS almıştım. Üründe çatırdama sorunları vardı, ürünün değişmesini istedim ve değiştirdiler zar zor, sonra modelde mi sıkıntı var dedim, üst modelle değişmelerini rica ettim. Şikayetvar'a yazacağımı söyledim. Hukuki sürec gibi bir derdim yoktu fakat bana diyorlar ki haksız ithamlarım sebebi ile hakkımda avukatları tarafından dava açılacağını söylediler, ben kötü bir şey mi yaptım? Özür de diledim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak nasıl yazdınız? Eğer tehdit ettiyseniz dava açabilirler.

Şikayetvara yazacağım dedim.

Tam olarak nasıl yazdınız? Eğer tehdit ettiyseniz dava açabilirler.

Fatih bey bu videodaki ses ürün çalışırkende oluyor kapalı açık fark etmezsiniz bu bir örnek ve üst modelle değişim istiyorum bu modeli çok denedik olmadı çünkü yapmayacaksanız vendr istemeyerek şikayetvara yazacağım

Mesaj bu.

Bedavaya ürün almıyorsunuz para veriyorsunuz ve tüketici haklarınız var. Hakaret ve iftira olmadığı sürece firma hakkında istediğinizi söyleyebilirsiniz. Dava falan açamazlar, açarlarsa da ellerinde patlar. Yeter ki korkmayıp hakkınızı arayın.

Dandik markaların müşterilerini davalarla korkutması kadar komedi bir şey yok. Yahu haklı bile olsan dava açtığın zaman ne olacak sanıyorsun? Tüketici gözünde saygı mı kazanacaksın? Hayır tabii ki aksine insanlar sizden nefret edecek. Keşke biraz profesyonel olmayı bilseler.

Bedavaya ürün almıyorsunuz para veriyorsunuz ve tüketici haklarınız var. Hakaret ve iftira olmadığı sürece firma hakkında istediğinizi söyleyebilirsiniz. Dava falan açamazlar, açarlarsa da ellerinde patlar. Yeter ki korkmayıp hakkınızı arayın.

Mesaj olarak bu geldi.

Ben kendilerine dava açaçağıkda demedim şikayetvara yazacağım dedim hakaret bile etmedim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20221010-185520_Gmail.jpg
    Screenshot_20221010-185520_Gmail.jpg
    84,1 KB · Görüntüleme: 191
"Hakkınız olmamasına rağmen" kısmında patladım. Yok ya beyefendiye bak ürün değiştirme hakkımız yokmuş. Bozuk ürün satacaksın sonra "değişim hakkı yok ama işte değiştik kıymetini bil" ah bizim bakkal firmalarımız ah. Kurtulamadılar şu bakkal kafasından. Bulun düzgün bir avukat halletsin işinizi.

Geri
Yukarı