Haksız Yere Kesilen Trafik Cezasının Para İadesi Nereden Alınır?

Hocam mahsuru yoksa ceza ne içindi öğrenebilir miyim? Ne yaptığınızı iddia etmişler yani cezayı keserken?
Olay su trafik polisine yolu kesen valeleri sikayet edecektim. Yanlarina yanasip telefonu konsoldan cikarip salladim size ulasmaya calisiyorum diye. O da vay efendim telefon mu kullaniyosun diyip yazacakti cezayi. Bakti olmadi emniyetten yazdi. Ben de ilk arabaya elimi surdugumden beri kemer kullanan birisiyim. O gun kardesim de vardi. Sikayette bulundum sahidim de vardi. Neticede adalet yerini buldu.

Olay su trafik polisine yolu kesen valeleri sikayet edecektim. Yanlarina yanasip telefonu konsoldan cikarip salladim size ulasmaya calisiyorum diye. O da vay efendim telefon mu kullaniyosun diyip yazacakti cezayi. Bakti olmadi emniyetten yazdi. Ben de ilk arabaya elimi surdugumden beri kemer kullanan birisiyim. O gun kardesim de vardi. Sikayette bulundum sahidim de vardi. Neticede adalet yerini buldu.

Zaten bu kemerden gelen yanlış ceza işi bir ara iyice kontrolden çıkmıştı. Gerçi çok kişi o denetimler sıklaşınca kemer takmaya başladı ama yine de haksız cezalar iyice çok artmıştı. Aslında polis memurlarına da görüntülü vs. kanıtlama zorunluluğu gelmeli. Neyse hakkınızı arayıp kazanmışsınız. Tebrikler.

Zaten bu kemerden gelen yanlış ceza işi bir ara iyice kontrolden çıkmıştı. Gerçi çok kişi o denetimler sıklaşınca kemer takmaya başladı ama yine de haksız cezalar iyice çok artmıştı. Aslında polis memurlarına da görüntülü vs. kanıtlama zorunluluğu gelmeli. Neyse hakkınızı arayıp kazanmışsınız. Tebrikler.
Teşekkür ederim. Ben de dediğiniz konuya katılıyorum çünkü diğer türlü keyfi ceza kesebiliyor ya da kesmeyebiliyor. Bu şekilde elde delil olur ayrıca rüşvet olayının da bir nebze olsun azalması sağlanır.

Slmlar bende fahri müfettiş tarafından 1.339 ceza yedim. İtiraz ettim kabul oldu. Ben kredi kartıyla 1004 TL ödedim. Geri kredi kartıma mi yatar? Bilgisi olan var mı? Hayirli akşamlar.

Degerli dostlar yakin zamanda tarafima onceki aylarda haksiz yere kesilmis trafik cezasina itirazim sonuclandi. Itirazim neticesinde hakli bulunup para iadesi karari cikti. Ancak ben bu iade edilecek parayi nereden alabilirim? Eskiden uskudara gidip Motorlu Tasitlar Vergi Dairesinden yapiliyormus ancak IBAN'a da yollanabiliyormus. Dogru mudur? Nasil yapilabilir bu isler? Bilgisi olan yardimci olursa sevinirim.
Hocam merhabalar iadeyi alabildiniz mi ? Aldiysanız olarak nasil aldinız neler yaptınız ? benimde itiraz ettigim ceza kabul edilmiş yarın adliyeden karar kağıdı alıcam.

Yeni konular

Geri
Yukarı