Hamam böceği yatağa çıkabilir mi?

Mutfakta açık kalmış yiyeceği ve kırıntıları temizle önce. Birken beş olmasın. Ondan sonra ne yapıp edip onu ölü ya da diri evden dışarı atman lazım yumurtlarsa çok uğraşırsın. Ölüsünü evde çöpe atma diğer böcekleri çağırır evden uzağa atman lazım. Uyumadan onu bulup hallet ciddi bir durum.

Mutfakta gördüm kral.

Nedir bu böcek fobisi yav...
Bence böcekler bu dünyaya bizden daha fazla katkı sağlıyorlar.
Tamam zehirli veya mikrop, virüs taşıyan türleri var ama bunlar bütün böcek türlerinin kötü olduğunu göstermez.
Lütfen böcekleri öldürmeyin illa korkuyorsanız ona bir yol yapın veya poşet vb. şeyler ile yavaş ve dikkatlice alıp doğaya salın.

Tamam zehirli veya mikrop, virüs taşıyan türleri var ama bunlar bütün böcek türlerinin kötü olduğunu göstermez.
Lütfen böcekleri öldürmeyin illa korkuyorsanız ona bir yol yapın veya poşet vb. şeyler ile yavaş ve dikkatlice alıp doğaya salın.

He kardeşim sen yol yap dedin şimdi aradım aha vallah geliyorlar 5 metre köprü yaptırcam küçük mutfaktan dışarı kadar.

Şimdi bu illet bi' musallat oldumu evi ilaçlamadan kurtulamayan bile var. O yüzden alıcaksın karşına hamam böceğini 2 medeni canlı gibi konuşacaksınız. Kafasına terliği geçir öldür diyenlere bakma sen. Bu evde kalmak istiyor olabilirsin ama burası bana ait diyeceksin anlatacaksın. Anlarsa duaların kabul olmuş demektir, bavulunu toplar gider. Atar yaparsa sıçtın demektir. Evi hemen ilaçlatarak kökten kurtulabilirsin. Onun dışında eğer fazla korkmuyorsan cam bardağı kafasına geçir. Çıkamasın bir yere. Sonra alttan a4 kağıdı sok tabii a4'ü biraz kesmen gerekli yoksa çok büyük olur. Kaldır götür. Ardından balkondan aşağı doğru fırlat bakalım uçmayı biliyormuymuş. Biliyorsa kaçar gider bilmiyorsa Allah rahmet eylesin. Sorun çözülmüştür iyi Sosyaller.

Benim de siyah böcek fobim var ne yazık ki.

Böcekleri çok severim normalde, görsem oturur incelerim, çok mucizevi yaratıklar ama kabuklu siyah böceklerden aşırı derecede tiksiniyorum. İzle desen bakamam, çok fena iğrendiriyor; öldür desen öldüremem, o çıtırtı sesi beni paramparça ediyor. Böyle garip bi' durum. Alıp dışarı atmayı denesem orada kalpten giderim herhalde :D

Tavana bile çıkar, ama merak etme bir canlının yanına gelmeye korkar, köşelerde saklanıyorlar genelde.
Sanmıyorum, geçen gün bacağıma çıkmıştı yemek yerken. Korkudan böceği nasıl fırlattıysam bir yere çarpmış ve bayılmış ben dokununca ayaklarını hareket ettirmeye başlamıştı. Sonra geçirdim kafasına.

Geri
Yukarı