Hamur işi ve fast food yenilerek kilo verilir mi?

dark07

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 16 yaşında 120 kiloyum. Kilo vermeye karar verdim. Spora gidecek zamanım yok. Gunluk kalori ihtiyacım 2700. ben 700 açık bırakıyorum. 2000 kalori alıyorum. Bu 2000 kaloriyi poğaca hamburger gibi şeylerden de alsam kilo verir miyim?

Yanlış bilgi
Hayır veremezsin vermek için kalori açığı evet önemli ancak yemiş olduğunuz besinin türü de önemli, yağlı ve karbonhidratlı şeylerden uzak durun mümkünse bu kaloriyi yağsız et, balık, kurutulmuş meyveler ve sadece avuçiçi kadar (sizinki değil küçük bir avuç gibi hayal edin yani yediğinizde sizi doyurmayacak hani azıcık yersiniz acayip ister sonra canınız devam edersiniz ya tam işte o ayar) kuruyemiş yemelisiniz. Kremasız kahveyi de sabah kahvaltısı olarak saymayı unutmayın. Bahsettiğim şekilde günlük toplam 600-700 kaloride kalarak bundan iki sene öncesinde 96'dan 72'ye kadar düşmüştüm birde spor yaptığım için daha rahat olmuştu direnç kilosunu kırmam, şuan yapmıyorum ve kilo verdiğim dönem kadar dikkat etmiyorum 83-86 arası gidip geliyorum kilo olarakta. Sorunuza dönecek olursam aman diyeyim beyaz unu hayatınızdan çıkarmalısınız hamburgerden direkt olarak uzak durun daha doğrusu yağlı vs kızarmış hiçbir şey yemeyin.

Hayır veremezsin vermek için kalori açığı evet önemli ancak yemiş olduğunuz besinin türü de önemli, yağlı ve karbonhidratlı şeylerden uzak durun mümkünse bu kaloriyi yağsız et, balık, kurutulmuş meyveler ve sadece avuçiçi kadar (sizinki değil küçük bir avuç gibi hayal edin yani yediğinizde sizi doyurmayacak hani azıcık yersiniz acayip ister sonra canınız devam edersiniz ya tam işte o ayar) kuruyemiş yemelisiniz. Kremasız kahveyi de sabah kahvaltısı olarak saymayı unutmayın. Bahsettiğim şekilde günlük toplam 600-700 kaloride kalarak bundan iki sene öncesinde 96'dan 72'ye kadar düşmüştüm birde spor yaptığım için daha rahat olmuştu direnç kilosunu kırmam, şuan yapmıyorum ve kilo verdiğim dönem kadar dikkat etmiyorum 83-86 arası gidip geliyorum kilo olarakta. Sorunuza dönecek olursam aman diyeyim beyaz unu hayatınızdan çıkarmalısınız hamburgerden direkt olarak uzak durun daha doğrusu yağlı vs kızarmış hiçbir şey yemeyin.
Hayır kilo verir. Sağlıksız olur fakat dediğiniz yanlış.

Evet kilo verirsin. Fakat yağlılıktan kurtulamazsın. Spora gidecek zamanın elbet ki vardır düzgün beslenmeye de vardır.

Günlük 600-700 kalori almak bu beslenmeyle kilo vermekten daha sağlıksızdır. Vücut yeterli kalori bulamadığından dolayı karaciğer ve kaslardaki şekeri kullanacaktır, fakat bu şeker vücut için gerekli şekerdir.

Sonuç olarak kaslar eriyecek ve karaciğer sağlığı bozulacaktır. Bunun dışında muhtemelen metabolizması kilitlenecek ve verdiği kiloyu hızlıca geri alacaktır.

Teknik olarak verirsin ama pratikte böyle bir şey başarmak çok zordur. Fast food ile farkında olmadan, karnın doymadan günlük 3K kalori alıverirsin. Bunu yapmaktaki amacın ne? Normal diyetten daha zor bir şey bu. Spora gitmeden kilo vermekte ayrıca zordur. Bu kadar iradeli olsan baştan 120 kilo olmazdın zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı