Hangi altyapı ve ISS tercih edilmeli?

Makaleler
5
Yer
Dattebayo
Daha fazla  
Binanının desteklediği atyapı türlerini söyleyerek başlamak istiyorum. Bilmediğim başka bir altyapı olabilir. Sorgulamam için link atarsaniz altyapıyı sorgularım.

1-)VDSL2
Maksimum 83Mbps ve santral dolabına olan uzaklık 62 metre.

2-)Türk Telekom HiperNet.
Sokağa kadar mı mahalleye kadar mı bilmiyorum.

3-) Superonline fiber.
Binaya kadar fiber geliyor.

4-) Kablonet fiber.
Şu an kullandığım internetin altyapısı. Dedikleri hızı verebiliyorlar ama 19-24 arası hız düşmesi can sıkabiliyor.

5-) Vodafone.
Superonline ile aynı altyapıyı kullanıyor sanırım.

3 ay içinde aboneliğim bitiyor ve daha iyi fırsat bulmazsam Kablonet ile devam edeceğim.

Stabil, hızlı ve ucuz internet istiyorum.
Aradığım zaman müşteri hizmetlerine ulaşabilmeliyim.
Bu altyapıların olduğu bir binada hangi ISS ve tarife tercih edilmeli?

Ben kendim türknetliyim ancak Superonline fiber ve Kablonet bu işlerde başarılı 2 firma. Şunu unutma ki ikisi de ucuz fiyatları olan şirketler değil. Turkcell'in müşteri desteği iyi, Kablonet'in müşteri desteği hakkında tecrübem yok.

TurkNet 100Mbps veriyorsa güzel fiyat güzel kullanım.
Ama TurkNet'te 100Mbps altı alınmaz tavsiye etmiyorum.
Kablonet kullanıyorum gayet güzel fiyatları arttı ama kaliteli 7/24 destek.
TurkNet'te böyle bir şey yok.
Kablonet'te 22:00'a kadar evine gelip destek sunabiliyorlar.
Hizmet kalite açısından Kablonet derim.

Şimdi şöyle benim altyapım Türk Telekom altyapım 70'e kadardı ama TurkNet bana maksimum 35 veriyordu orada 83 yazınca 83'ü vermezler zannetmiyorum.
İnternet firmalarının sitesine girip altyapı kontrol yapar mısın?

Unutmayın TTNET'te var mıki desdek çözülmeyen soruna karşidan çözüldü deyip desdeği kapatiyorlar müşteri hizmetleri çözmuyor TurkNet neden çağrı merkezi yok makalesini okuyun müşteri hizmetlerinin neden işe yaramadıgıni anlatiyor.

Şimdi şöyle benim altyapım Türk Telekom altyapım 70'e kadardı ama TurkNet bana maksimum 35 veriyordu orada 83 yazınca 83'ü vermezler zannetmiyorum.
İnternet firmalarının sitesine girip altyapı kontrol yapar mısın?
Altyapıyı kontrol ettiğim zaman Turknet, Milenicom ve NetSpeed maksimum 83Mbps veriyor.
Diğer firmalarda hız bilgisini göremedim.

Geri
Yukarı