Hangi Anti-Virüs programını kullanmalıyım?

Hangisi daha iyi net konuşamam ama "McAfee" kullanma diyebilirim.
Bu AV yüklüyken ilk PC kullandığım zamanlardı ve çok virüs yerdim.
(keylogger, trojan, ismini hatırlamıyorum internet tarayıcısına elleşen bi virüs vardı bir de.)
McAfee ise trojan dışında hiçbirini algılayamıyordu ordan direk Kaspersky'a geçtim rahatladım daha dikkatli kullanmayı öğrenince de virüs tarayıcısı kullanmamaya başladım. (Sistem yetersizliği)
Yeni sisteme geçince de Kaspersky kullanırım yine.

Hiçbirini kullanmamak daha mantıklı. Hem bilgisayar yavaşlıyor. Bilinçli kullanırsanız virüs programına gerek duymazsınız.
Testlerde Malwarebytes nasıl bir sonuç verir merak ediyorum.

Gerek var bence hocam. Hiçbir şey yapmazken bile virüs bulaşabilir. Teknoloji gelişti.

McAfee nası 3. olmuş vay be :D
Reaktif bir koruma sağladığı için.
McAfee nası 3. olmuş vay be :D
Reaktif bir koruma sağladığı için.
Hocam sanki bu videodan yararlandınız:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yok kanka o videoyu biliyordum ama sonuçları oradan almadım.

İndiriyor işte, durduk yere olmuyor. Sen güvenilmeyen bir siteye girmezsen böyle bir şey de olmaz :D
Yeterli güvenlik önlemleri alınmazsa Google aramalarında ve resimlerde bile virüs yiyebilirsiniz. Kendinize gereğinden fazla güvenmeyin.

Biz AV kullananlar sanki bilgisayar kullanmayı bilmiyoruz da çok virüs yiyoruz. Hep ondan kullanıyoruz zaten. (y)

Nerelere girdiğimi, nerelerden ne indirdiğimi gayet iyi biliyorum fakat buna rağmen virüsleri hafife almıyorum. Çünkü hafife alınacak bir şey değil.

Böyle düşünenler acaba COVID-19 aşısını olacaklar mı çok merak ediyorum.

Son düzenleme:
Testi EICAR ile yapıp, bir de o 5 yazılımı buna göre sıralayabilmene hayret ettim. Daha trolü çıkmaz diyorum ama her gün beni şaşırtacak birileri çıkıyor.

Şu testte bir anlam ifade edebilecek 'gibi gözüken' tek şey, hangisinin dosya sistemi değişikliklerine daha önce tepki verdiği. O da, her program kendine özgü bir optimizasyon/tarama metoduna sahip olduğu için anlamsız.

Yeterli güvenlik önemleri alınmazsa Google aramalarında ve resimlerde bile virüs yiyebilirsiniz. Kendinize gereğinden fazla güvenmeyin.

Bu sadece bir söylenti. Söylentinin çıktığı yerde bunun yaşanmasının dikkate değecek kadar ihtimali olduğuna dair somut bir delil hiçbir zaman sunulmadı. Zira, Google aramalarından virüs yemek için hem tarayıcı hem de Google altyapısında bir açık var olması gerekiyor. Kişisel bilgisayarını CIA'in hacklemesinden daha küçük bir ihtimal bu.

Bu sadece bir söylenti. Söylentinin çıktığı yerde bunun yaşanmasının dikkate değecek kadar ihtimali olduğuna dair somut bir delil hiçbir zaman sunulmadı. Zira, Google aramalarından virüs yemek için hem tarayıcı hem de Google altyapısında bir açık var olması gerekiyor. Kişisel bilgisayarını CIA'in hacklemesinden daha küçük bir ihtimal bu.
Yeterli güvenlik önlemleri alınmazsa Google aramalarında ve resimlerde bile virüs yiyebilirsiniz. Kendinize gereğinden fazla güvenmeyin.
Yersiniz demiyorum, yiyebilirsiniz diyorum. Bu sadece bir örnek. İnsanlar AV kullanmadan, kendisine çok güvenerek internette geziyorsa başına her şey gelebilir. Bu ihtimalleri de düşünerek bir güvenlik yazılımı kullanmaları o kişilerin yararına olur.

AV programları boşuna yapılmıyor yani. (y)

Geri
Yukarı