Hangi aşı olunmalı?

yiitEy

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
| MSI H610M-G PRO DDR4 | MSI GEFORCE RTX 3050 VENTUS 2X 8 GB OC EDITION | Intel Core i3 12100F 3.30GHz | XPG Gammix D10 8GBx2 3200MHz | Kioxia Exceria Plus G2 500 GB NVMe M.2 SSD | Hitachi 500 GB HDD | Powerboost VK-P15B 600W 80+ 4x120mm ARGB Fan ATX Kasa |

| Acer NITRO 5 | Nvidia GTX 1050 3 GB | Intel Core i5 9300H 2.4GHz | 8 GB 2666MHz | NVMe M.2 256 GB SSD | Fujitsu 256 GB HDD |
Meslek
Öğrenci
Dostlar, aşı olmam lazım, memlekete gideceğim fakat Sinovac mı BioNTech mi karar veremiyorum. Siz hangi aşıyı oldunuz? Hangi yan etkileri yaşadınız? Hangi aşıyı tercih edersiniz?

@yiitEy tabii ki BioNTech. BioNTech'in 1.dozunu dün oldum. Kolda ağrıdan başka bir sıkıntısını görmedim. Sinovac çinlilerin elinden çıktığı için ve onlara güvenmediğim için Sinovac önermem.

Sinovac'ı Türkiye dışında neredeyse hiçbir ülke kabul etmiyordu. Artık Türkiye'de kabul etmiyor ve 4 doz istiyor. Yani kesinlikle Biontech olmalısın.

Ailecek biontech olduk sebebi yurtdısına cıkmak istediginde kabulu yok herkes pcr istiyor vsvs bide sırtımızı almana yasladık :d

BioNTech daha gelişmiş ve teknolojik bir aşı, daha etkili olduğu da kanıtlandı. Tavsiyem BioNTech olacaktır. Birkaç günlük kol ağrısı harici bir yan etkisi yok, bu durum tüm aşılarda var zaten. Tetanoz aşısı da olsanız kol ağrısı çekeceksiniz.

Ben henüz olmadım ama ailem BioNTech oldu, yaşlı ve geçmişte bir takım hastalıklara sahip olmalarına rağmen herkesin abartığı gibi yan etkileri olmadı. Ben ise aşı olacak olsam BioNTech olurum ve onu tavsiye ederim.

Dediklerinize uyup BioNTech olmak istiyorum fakat yan etkilerinin çok olduğu söyleniyor. DNA'ya kadar işlendiği söyleniyor.

Dediklerinize uyup BioNTech olmak istiyorum fakat yan etkilerinin çok olduğu söyleniyor. DNA'ya kadar işlendiği söyleniyor.
mRNA aşılar, DNA'ya etki etmez. Bunu birçok uzman açıkladı ve bilimsel olarak mümkün olmayan bir şey zaten. Merak etmeyin, sadece birkaç günlük kol ağrısı yaşayacaksınız sadece.

Geri
Yukarı