Hangi Avrupa ülkesinde Yaşamak/Çalışmak daha mantıklı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Almanya bana pek de iç açıcı gelmiyor nedense. Tamam birçok ülke ırkçı hatta biz de ben de ırkçıyım ancak Almanlar bu konuda apayrı bir yerde.

Nerede yaşamak istersiniz diye konularda İspanya, İngiltere, Fransa, İsveç ve İsviçre'de var. Almanya dışında başka hangi ülkeleri söyleyebilirsiniz?

Mühendis olsaydım kesinlikle Japonya da isterdim :D Orda da aynı şekilde ana dili İngilizce olan uluslararası firmalarda çalışılabilir. Japonya muhteşem bir ülke. Ancak eğitim olanakları hakkında pek bir fikrim yok.

Almanya bana pek de iç açıcı gelmiyor nedense. Tamam birçok ülke ırkçı hatta biz de ben de ırkçıyım ancak Almanlar bu konuda apayrı bir yerde.

Nerede yaşamak istersiniz diye konularda İspanya, İngiltere, Fransa, İsveç ve İsviçre'de var. Almanya dışında başka hangi ülkeleri söyleyebilirsiniz?
Hocam Almanyada o 90'lı yıllarda ırkçılık hat safaya çımıştı. 89'da berlin duvarının yıkılması ile doğuda'ki Almanlar bizim Türk mahallerine geldiler. Sonra işte NeoNazi, 36 Boys gibi Türkler ve Almanlar arasında çete kuruldu. Ama şuan günümüzde o kadar ırkçılık yok.

Hocam Almanya'da o 90'lı yıllarda ırkçılık hat safaya çımıştı. 89'da Berlin duvarının yıkılması ile doğuda'ki almanlar bizim Türk mahallerine geldiler. Sonra işte neonazi, 36 boys gibi türkler ve almanlar arasında çete kuruldu. Ama şu an günümüzde o kadar ırkçılık yok.

Teşekkür ederim yorumunuz için. YouTube üzerinde Almanya'yı anlatan(yaşam standartlarını, başından geçenleri, gelirini-giderini) bir kanal var mı? İllaki YouTube üzerinden olmasına gerek yok, sayfalar da olabilir.

Teşekkür ederim yorumunuz için. YouTube üzerinde Almanya'yı anlatan(yaşam standartlarını, başından geçenleri, gelirini-giderini) bir kanal var mı? İllaki YouTube üzerinden olmasına gerek yok, sayfalar da olabilir.
Hocam Murat Özün var. Almanyada 8 senedir yaşıyor. Kanalına bakmanızı öneririm. Rica ederim.

Bu kanala da bakacağım, teşekkür ederim.
9'dan beri Almanca görüyorum ve Almancamın iyi olduğu söylenemez. Sadece sınavlara çalışan ve genelde ödevleri internetten geçiren biriydim. Ancak bu internetten geçirme mevzusu olduğu gibi geçirme değil. Metni iyi kötü okuyup anlayıp yapıyordum. İnternette yanlış veya şüphelendiğim bir cevap varsa yazmıyordum hoca anlamasın diye vs.

Almancayı bir almanla konuşabilecek, kendimi anlatabilecek ve anlayabilecek bir şekilde öğrenmek istiyorum. Kitap veya bir eğitim kanalı olarak ne önerebilirsiniz?

Umarım yaptığınız yorumlar, tavsiyeler benim gibi olan kişilere de bir faydası olur.

Sevmediğin bir iş dalında fazla yapamazsın. Ek olarak önce içeride bir başarılı olman gerekiyor ancak öyle dışarı gidebilirsin, önce bunu hallet sonra gidecek bir yerler bulursun. Ek olarak Avrupa'da toz pembe değil.

Kanada göç alan bir ülke. Üstelik tabiat olarak ta çok güzel. (Resimlerden bilirim)
Resmi dil olarak Fransızca ve İngilizce konuşuluyor. Göç alan ülkelere gitmek her zaman daha kolay.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı