Hangi derslerden sorumluluk sınavına girilir?

Edebiyat ve diğer derslerde toplam ortalama 45-50 üstüyse sadece edebiyat sınavına girmen yeterli eğer tüm derslerin ortalaması 45'i geçmiyorsa büyük ihtimalle birçoğuna gireceksin

Anadolu lisesinde okuyorum.1. dönem fizik, kimya, matematik, edebiyattan kaldım. İkinci dönem ise şu an 7-8 dersten kalıyorum edebiyat dahil.1.dönem toplam not ortalamam 60.1667
Edebiyattan 2. yazılılarda geçersem ve ortalamamı 50 ve üzerine çıkarırsam sınıfı geçer miyim? Bir de bazı konularda şöyle diyorlardı iki dönem notunun ortalaması 50 ve üzeri olursa ve edebiyattan geçersen 7-8 dersten kalsan bile kaldığın derslerden sorumluluğa girmeden sınıf geçebiliyoruz diyordu bir konuda doğru mu bu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Demek istediğim kısaca bu video.

Anadolu lisesinde okuyorum.1. dönem fizik, kimya, matematik, edebiyattan kaldım. İkinci dönem ise şu an 7-8 dersten kalıyorum edebiyat dahil.1.dönem toplam not ortalamam 60.1667
Edebiyattan 2. yazılılarda geçersem ve ortalamamı 50 ve üzerine çıkarırsam sınıfı geçer miyim? Bir de bazı konularda şöyle diyorlardı iki dönem notunun ortalaması 50 ve üzeri olursa ve edebiyattan geçersen 7-8 dersten kalsan bile kaldığın derslerden sorumluluğa girmeden sınıf geçebiliyoruz diyordu bir konuda doğru mu bu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Demek istediğim kısaca bu video.

Bu videoda dediği gibi şu anki ortalamamı 50 ve üzeri yaparsam ve edebiyattan dersinden geçersem diğer kaldığım derslerin sorumluluk sınavına girmeyip bir üst sınıfa geçebiliyorum sanırım.
Eğer videodaki doğruysa.

Yardım edebilecek birisi var mı?

Son düzenleme:
Video doğru.
Gneel ortalamanın 50'nin altı olması muhabbeti de var ama gerek yok. Onu yapabilen ülkede sayılı kişi var.

Teşekkürler. Yani tek yapmam gereken ortalamamı 50 ve üzeri yapıp edebiyat dersini geçmem lazım değil mi?
Ve diğer kaldığım derslerden sorumluluğa girmeme gerek kalmıyor değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı