Çözüldü Sayısal derslerden kalınca sorumluluk sınavına girilir mi?

• Konuyu başlatan reinsy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 23B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

reinsy

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, 10. sinifa gidiyorum. Genel ortalamam 56. Matematik, kimya, fizik ve biyolojiden kaldim ama edebiyati gectim. Yine de sorumluluga girmem gerekiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba,
Fizik, matematik ve kimyanın herhangi bir sorumluluğu yok. Sorumluluk sınavı için 2 dönemin ortalaması alınır ilgili dersin. Ona göre sorumluluk sınavına girilip girilmeyeceğine karar verilir.

Sorumluluğu olan dersler ise şunlardır:
  • Her lise için Türk Dili ve Edebiyatı.
  • Anadolu liseleri için Almanca deniyor. Bundan emin değilim.
  • Meslek liselerinde bazı meslek dersleri.
  • İmam hatip liselerinde de bazı imam hatip dersleri.
Bunların sorumluluğu olur. Bunlardan kalmadığın sürece sorumluluk sınavına girmezsin.
Merhaba,
Fizik, matematik ve kimyanın herhangi bir sorumluluğu yok. Sorumluluk sınavı için 2 dönemin ortalaması alınır ilgili dersin. Ona göre sorumluluk sınavına girilip girilmeyeceğine karar verilir.

Sorumluluğu olan dersler ise şunlardır:
  • Her lise için Türk Dili ve Edebiyatı.
  • Anadolu liseleri için Almanca deniyor. Bundan emin değilim.
  • Meslek liselerinde bazı meslek dersleri.
  • İmam hatip liselerinde de bazı imam hatip dersleri.
Bunların sorumluluğu olur. Bunlardan kalmadığın sürece sorumluluk sınavına girmezsin.
Hocam merhaba bir sorum olacak. Mesela mezun olduk sorumluluğumuz kaldı x okulunda. Diyelim oradan taşındık başka bir okulda girebiliyor mu ? Yoksa tekrar x okuluna gitmek zorunda mıyız ?

Eğer edebiyatı geçerseniz ve
Hocam merhaba bir sorum olacak. Mesela mezun olduk sorumluluğumuz kaldı x okulunda. Diyelim oradan taşındık başka bir okulda girebiliyor mu ? Yoksa tekrar x okuluna gitmek zorunda mıyız ?
sorumluluğunuz varsa mevzun olamıyorsunuz diye biliyorum direk örgün eğitimin dışına çıkıyorsunuz

Yeni konular

Geri
Yukarı