Hangi donanıma Undervolt yapıldığı nasıl anlaşılır?

Tavsiyem MSI Afterburner programını kaldırın. Ekran kartı sürücünüz de güncel gözükmüyor. DDU programı ile ekran kartı sürücüsünü de kaldırın ve güncel sürümü yükleyip deneyin.

RX 570 güncel sürücü: https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-570 adrenalin 2020 Edition 21.3.1 recommended (WHQL) bu sürümü yükleyin. Bu işlemleri yaptıktan sonra tekrardan FurMark testini deneyin. FurMark testi esnasında değerlerin takibi için Radeon programını kullanın. Radeon programından performans oradan da ölçümler kısmına geldiğinizde ekran kartının değerlerini takip edebilirsiniz. Sonra o yerin fotoğrafını atın.

Dediklerinizi yapıp geri dönüceğim.

Tavsiyem MSI Afterburner programını kaldırın. Ekran kartı sürücünüz de güncel gözükmüyor. DDU programı ile ekran kartı sürücüsünü de kaldırın ve güncel sürümü yükleyip deneyin.

RX 570 güncel sürücü: https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-570 adrenalin 2020 Edition 21.3.1 recommended (WHQL) bu sürümü yükleyin. Bu işlemleri yaptıktan sonra tekrardan FurMark testini deneyin. FurMark testi esnasında değerlerin takibi için Radeon programını kullanın. Radeon programından performans oradan da ölçümler kısmına geldiğinizde ekran kartının değerlerini takip edebilirsiniz. Sonra o yerin fotoğrafını atın.

Önceki sürümü sildim şu an dediğiniz sürüm iniyor fakat dediğiniz sürümün üstünde 21.3.2 sürümünü siz mi görmediniz yoksa gördünüz bu sürümümü tercih ettiniz?

Dediklerinizi yaptım sonuç bu size bir de bir şey söyleyeceğim benim kardeşim bilgisayarı çift ekran kullanmak istediğinden dolayı 2. bir ekran kartı ayarlamış bu da işlemcinin ekran kartı ben sizin dediğiniz ayarları yapıp radeona girdiğimde DPI ile alakalı çoklu bir şey algılandı dedi (ne dediğini hatırlaıyorum) bundan dolayımı oluyordur acaba?

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    135,5 KB · Görüntüleme: 15
  • 2.jpg
    2.jpg
    146,3 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
@Bilgehan Melik Ünal AMD ekran kartlarında WHQL sürücülerin kullanılması tavsiye edildiği için bu son çıkan WHQL sürümü tavsiye etmiştim. Anlayamadığım bir şekilde güç tüketimi ve Frekans Mhz değerleri düşük gözüküyor. Oyunlarda filan diğer RX 570 modellerine kıyasla FPS düşüşü ya da performans kaybı yaşıyor musunuz? Kullandığınız güç kaynağı nedir? Benim bildiğim işlemcinin dahili grafik birimi ile sonradan taktığınız harici ekran kartını (RX 570) aynı anda kullanamazsınız diye biliyorum. Acaba ikinci bir monitör mü aldı demek istediniz?

@Bilgehan Melik Ünal AMD ekran kartlarında WHQL sürücülerin kullanılması tavsiye edildiği için bu son çıkan WHQL sürümü tavsiye etmiştim. Anlayamadığım bir şekilde güç tüketimi ve frekans MHz değerleri düşük gözüküyor. Oyunlarda falan diğer RX 570 modellerine kıyasla FPS düşüşü ya da performans kaybı yaşıyor musunuz? Kullandığınız güç kaynağı nedir? Benim bildiğim işlemcinin dahili grafik birimi ile sonradan taktığınız harici ekran kartını (RX 570) aynı anda kullanamazsınız diye biliyorum. Acaba ikinci bir monitör mü aldı demek istediniz?

2. monütörü bilgisayara taktı işlemcinin ekran kartınını da 2. monitörün çalışmasını sağladı 1. ekrana RX 570 2. ekrana Intel 630 grapicsh i taktı.Fps düşüşlerinide Oyunlarda genel olarak yaşamıyorum ama yaşadığım bir iki oyun var biri Bannerlord kartı ilk aldığım zamanlarda rahatça oynnuyabildiğim bir oyundu daha sonrasında ani FPS düşüşleri vs. yaşanmaya başladı.2. oyun ise NFS Heat bilmiyorum ama yarışlarda oynanmayacak kadar kasıyor diğer RX 570 sahiplerinde böyle değil bir diğer oyunda World War Z bundada yaşıyorum. GTA 5 FIFA 21 gibi diğer birçok oyunda yaşamadım. Format atmamı önerir misiniz eğer ayar bozulduysa sıfırlanması için?
500 Watt güç kaynağı.

@Bilgehan Melik Ünal AMD ekran kartlarında WHQL sürücülerin kullanılması tavsiye edildiği için bu son çıkan WHQL sürümü tavsiye etmiştim. Anlayamadığım bir şekilde güç tüketimi ve frekans MHz değerleri düşük gözüküyor. Oyunlarda falan diğer RX 570 modellerine kıyasla FPS düşüşü ya da performans kaybı yaşıyor musunuz? Kullandığınız güç kaynağı nedir? Benim bildiğim işlemcinin dahili grafik birimi ile sonradan taktığınız harici ekran kartını (RX 570) aynı anda kullanamazsınız diye biliyorum. Acaba ikinci bir monitör mü aldı demek istediniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı