Hangi firmanın satış sonrası hizmeti çok iyi?

Ben kötüledim, iyi olduğuna dair bir gerekçeniz var mı? Alışveriş yaptınız mı? Ha şayet siz benden isterseniz kötü olduğuna dair konuları ya da Teknobiyotikle yaşadığım sıkıntıyı anlatabilirim merak ediyorsanız.
Durmayın, atın bakalım, sırf hazır sistemler de bir kaç sorun var diye, direk mağazayı kötülemek nasıl bir yargıymış görelim.

Teknobiyotik'i savunuyorsunuz hâla, bahsettiğiniz garip sitelerden alırım Teknobiyotik'den almam daha iyi. Kesinlikle kanıtlamana gerek var, şayet kanıtlamazsan kendin de Teknobiyotik sitesinin kötü olduğunu kabul etmiş olursun.
Benim iyi dememle iyi olmadığı gibi sizin kötü demenizle de kötü olmuyor hocam. Konu altında tartışan arkadaşlara bakın. Sizden başka Teknobiyotik kötüleyen görmedim. Bu sizin için yeterli kanıt değilse inanmak istemiyor olabilirsiniz. 🙂 Sizin başınıza istisnai bir aksilik gelmiştir bilemem. Ama herkes kendi tecrübesini konuşuyor. Konuşanlar da görüyorsunuz ki çoğunlukla olumlu bahsediyor.

Adam bilgisayar istiyor, siz ise hangi site daha güvenilir diye tartışıyorsunuz, bence bu tartışma bir sonuca varamayacak, arada TeknoBiyotik'i gördüm, gayet iyi bir site, kim kötüledi acaba?
Aslında bilgisayar istiyorum ama almaya korkar oldum yaşadıklarım malum.
O yüzden aynı zamanda hangi siteden almalıyım? hangisi satış sonrası uğraştırmaz, problem olursa çözer ve satış sonrası telefonları yüzüme kapatmaz, tamamen ilgilenir? bunun için konuyu açtım

O yüzden aynı zamanda hangi siteden almalıyım? hangisi satış sonrası uğraştırmaz, problem olursa çözer ve satış sonrası telefonları yüzüme kapatmaz, tamamen ilgilenir? bunun için konuyu açtım
En doğrusu, o bütçe de ki hazır sistemlerden, bir liste oluşturup, kötü parçaları olanları veya güvenilmeyen site olanları silmek, böyle çok saçma bir tartışma açılır yoksa.

Günde onlarca siteler üzerinden bilgisayar alanlar konu açıyor. İyi olanlar da var kötü olanlar da. Bu her site için böyle. Sadece site kaynaklı değil aracı kaynaklı problemlerde olabiliyor. Ama genel olarak her sitede problem var. Aylardır bekliyorsun bence bunu artık yapmayıp yüz yüze alman daha iyi olacaktır. O yüzden Vatan sitesine göz atıyorsun. Kafanda bir kaç model belirliyorsun ve not alıp en yakın Vatan şubesine gidiyorsun. Müşteri temsilcisiyle yüz yüze olarak konuşuyorsun ve istediğin türde oyunları oynatacak veya işlerine görecek şekilde son olarak bilgisayarını dizayn ediyorsunuz. Vatan parçaları topluyor. Montajını yapıyor ve en geç 5 gün içinde mağazadan gidip teslim alıyorsun. Bir problem olduğunda faturanla direk gidip yüz yüze problemi hallediyorsun. Ne telefonda beklersin ne yüzüne kapatma şansları olur.

Deneyim ve öneri aktarma zamanı, uzunca açıklama yapmayacağım, kısa tutacağım. Site, garanti servisleri vesaire hepsini içerecek çünkü aldığınız yer kadar garantisini sağlayan serviste önemli.
İtopya : Tüketici Hakem Heyetine şikayet etmeseydim 2800TL param gidecekti.
Asus GPU Garantisi : Utanmasalar kutuyu açmadan yollayacaklardı.
Arena Garanti (Gigabyte) : İyiler ya, beni yormadılar.
Vektron Elektronik Servisi (Cooler Master) : Yavaşlar ama sorun çıkartmadılar.
N11 : Yorucu süreç ve tatmin etmeyen sonuç. Mağazalar adilik yapabiliyor.
Trendyol : Sorun yaşamadım ama sosyal medya profili açarcasına mağaza açabildiğin ve ürünler hakkında asla düzgün detay göremediğin yere asla güvenmem, asla.
Servispoint (MSI) : 2017'de işim düşmüştü, resmen ekran kartımın kutsunu bile açmadan üstüne paket sarıp kargoladılar ve bana ''Görüntü veriyor, neden gönderdin ki?'' dediler.
Amazon : 1 defa dışında yüksek bütçeli alışverişim olmadı ama hayranım adamlara, hızları ve müşteri destekleri enfes. Türkiye'de ticaret ahlakının dersini Amerikan şirketi Amazon veriyor desem yeridir.
Vatan : İnsanlar ''Muhatabımız olur, internetten alırsak böbreğimizi çiğ çiğ yerler.'' gözüyle gidiyorlar ama ağır ve yüz kızartan sorunlar yaşayanlar var ne yazık ki, tercih etmiyorum.
Adeks : Alışveriş yapamadım. Aldığım ürünün stok bilgisi yanlışlıkla girilmiş, arayıp nazik ve anlaşılır bir dil ile durumu belirttiler ve ''Stok ne zaman gelir bilmiyoruz, onay verirseniz siparişinizi iptal edelim.'' diyerek sorunu ben kılımı kıpırdatmadan çözdüler.
İncehesap : 2-3 defa alışveriş yapmışımdır, küçük miktarlardı. Sorun yaşatmadılar.
Teknobiyotik : Yine 2 defa falan alışveriş yaptığım bir yer, sorun yaşatmadılar ama işiniz düştüğünde sağlam mağdur ettikleri söyleniyor. Şahsen birisine bir şey önerirken ya da kendim alacağımda son baktığım site.
ÖNEMLİ NOT : Aldığınız yer neresi olursa olsun, yaşadığınız ve çözüme kavuşturulmayan her sorun için Tüketici Hakem Heyetine gidebilirsiniz, mağdur olma ihtimalinizi yok etmese bile oldukça düşürüyor, İtopya'da bahsettiğim para iadesi beni mağdur etse bile elimde ne değişim ürünü ne de iade olacağına en azından param cebime girdi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı