Hangi Gaming laptop markasını almalıyım?

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Merhaba. Hangi marka Gaming laptop kullanım ömrü, soğutma performansı açısından en iyisidir? En çok oy alan markayı alacağım muhtemelen...

Oldukça geç gördüm mesajınızı, laptop almadınız olarak öngörüyorum ve ikinci ele güveniyorsanız kesinlikle DELL Alienware diyorum. En büyük 2 beklentiniz Soğutma + Uzun Ömürlü Stabil Performans ise Alienware bu işi 2017 yılından beri çözmüş gibi görünüyor. Alttan gelen hava akımı sağ-sol ve ekran arkasındaki hava boşluklarından dışarı atılıyor. Burada cidden iyi bir hava sürkilasyonu ayarlamışlar. Ayrıca 17 R4 modellerinde GTX 1080 GDDR5X' e kadar GPU seçeneği bulunuyor. Bölgenizde DELL teknik destek servisi bulunuyor ise, düşünmeseniz bile biraz incelemenizi, Türkiye' deki kullanıcı yorumlarına bakmanızı öneririm. Kusurları yok mu? Tabii ki de var fakat beklentiniz uzun vadede performansın korunması ve iyi soğutma ise, Alienware 17, M17 ve A55m' in üstünde bir model bulamadım.
Maalesef bütçemiz epey daraldı. Maksimum bütçemiz 5000 TL şuan.

Maalesef bütçemiz epey daraldı. Maksimum bütçemiz 5000 TL şuan.
Anladım. O fiyat bantlarında genelde i5-1035G1 ve MX 250' li laptoplara denk gelebilirsiniz. Gündelik işler için 5000 tl' lik iyi bir laptop seçimi yapılabilir fakat iyi bir soğutmaya sahip ve oyun performansı üst düzeylerde laptop bulmanız çok zor. Hele ki şu anki dönem içerisinde. Ama tanıdığınız birileriniz varsa ya da ikinci ele güveniyorsanız, iyi modellere denk gelebilirsiniz. Ben de seneye laptop' a geçmek zorunda kalacağım için ağır ağır araştırmaya başlıyorum.

Anladım. O fiyat bantlarında genelde i5-1035G1 ve MX 250' li laptoplara denk gelebilirsiniz. Gündelik işler için 5000 tl' lik iyi bir laptop seçimi yapılabilir fakat iyi bir soğutmaya sahip ve oyun performansı üst düzeylerde laptop bulmanız çok zor. Hele ki şu anki dönem içerisinde. Ama tanıdığınız birileriniz varsa ya da ikinci ele güveniyorsanız, iyi modellere denk gelebilirsiniz. Ben de seneye laptop' a geçmek zorunda kalacağım için ağır ağır araştırmaya başlıyorum.
Şimdilik bana MX350 (25W) olan versiyonlu 5000 TL'ye sıfır laptop olsa yetecek gibi aslında... MX350 (25W) ile GTX 960m performansını almak mümkün hatta o karttan bile daha hızlı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Şimdilik bana MX350 (25W) olan versiyonlu 5000 TL'ye sıfır laptop olsa yetecek gibi aslında... MX350 (25W) ile GTX 960m performansını almak mümkün hatta o karttan bile daha hızlı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
O zaman size araştırma ve bulma aşamasında iyi şanslar diliyorum. Elinizi biraz çabuk tutarsanız iyi olur çünkü laptoplara her gün zamlar uygulanıyor ve uygulanmaya devam edecek gibi görünüyor.

Sana şunu deyim Laptop Pişmanlıktır
İşin içinde zorunluluk ve taşınabilirlik isteği varsa maalesef bu önyargıyı yok etmemiz ya da kullanacağımız süre içerisinde yok saymamız gerekiyor. Tamamı olmasa da "çoğu kişi" masaüstü sistemlerin laptop' lardan üstün olduğu açısında hemfikir; ayrıca ben de, sen de. Fakat buradaki "taşınabilirlik" ifadesi, günümüzde laptop ların gittikçe arttığını doğrulayan bir ibaredir.

İşin içinde zorunluluk ve taşınabilirlik isteği varsa maalesef bu önyargıyı yok etmemiz ya da kullanacağımız süre içerisinde yok saymamız gerekiyor. Tamamı olmasa da "çoğu kişi" masaüstü sistemlerin laptop' lardan üstün olduğu açısında hemfikir; ayrıca ben de, sen de. Fakat buradaki "taşınabilirlik" ifadesi, günümüzde laptop ların gittikçe arttığını doğrulayan bir ibaredir.
Masaüstü kadar dayanıklı dizüstü bilgisayarlar ne zaman yapılacak merak konusu...

Dayanıklılıktan kastınız nedir?
Dayanıklılıktan kastımız, uzun süre performansını koruması. Günümüzde bu sorunu çözen çok az laptop firması bulunuyor bence.
HP-AF106NT Laptopum var. 5 Senesını dolduracak... Düzgün bakarsan hiç bir şey olmaz.
Benim de ilk el 14 yıllık Packard Bell MX45' im bulunuyor. Günlük işlerde ve web gezinmelerinde şaşırtıcı derecede hızlı ve sorunsuz çalışıyor. Hiç bir parçası şu ana kadar tamir görmedi. 2 yıl önce 1GB' dan 3GB' a RAM takviyesi ve termal macun değişimi yapıldı. Üzerindeki Seagate IDE HDD kafa atsa da çalışıyor. Sequential Read/Write' ları 30 MB/s civarlarında. HDD' nin sonu yakın gibi geliyor bana. Laptop' larda uzun kullanım olarak biraz şans payı bulunuyor. Burada kullanıcı, cihazı düzgün kullanmasına rağmen bilgisayarda belirli ısınma sorunları ya da kronik sorunlar var ise kısa süre içerisinde masraflı ya da çözüme kavuşturulamayacak olaylar olabiliyor. Ya da kullanıcı cihazını hor kullanmasına rağmen kullanılan bileşenler dönemin iyi parçalarıysa ya da kullanıcı şanslıysa uzun süre gidiyor.

Geri
Yukarı