Hangi ırktan olmak isterdiniz?

Hangi ırk/milletten olmak isterdiniz?

• Oy verenlerin toplamı
    610
Türk kültürü gibi güzel bir kültürü kendi saçma gelenekleriyle asimile ediyorlar.
Asimile ediyorlar değil çoktan ettiler bile. Bu gün Türkçe sandığın bir çok Arapçadır.
İşte bazı Arapça sözcükler;
Kelime (Sözcük)
Kitap (Yazıt)
Şemsiye (Güneşlik)
İnsan (Kişi)
Allah (Tanrı)
Dünya (Acun)
Küfür (Sövgü)
İstişare (Tartışmak)
Ruh (Tin)
Hoca (Öğretmen)
Kırmızı (Al)
Beyaz (Ak)
Mektep (Okul)
Alem (Evren)
Alim (Bilge)
Mert (Yiğit)
Mübarek (Kutlu)
Allahuekber (Tanrı Yücedir)
Hane (Ev)
İbadet (Tapmak)
İbadet Hane (Tapınak)
Nutuk (Söylev)
Fiil (Eylem)
İlahiyat (Tanrıbilimi)
İrfan (Bilge)
Ezan (Çağrı)

Asimile ediyorlar değil çoktan ettiler bile. Bugün Türkçe sandığın birçok arapçadır.
İşte bazı arapça sözcükler;
kelime (sözcük)
Kitap (yazıt)
Şemsiye (güneşlik)
İnsan (kişi)
Allah (tanrı)
Dünya (Acun)
Küfür (sövgü)
İstişare (tartışmak)
Ruh (tin)
Hoca (öğretmen)
Kırmızı (al)
Beyaz (ak)
Mektep (okul)
Alem (evren)
Alim (bilge)
Mert (Yiğit)
Mübarek (kutlu)
Allahuekber (tanrı yücedir)
Hane (ev)
İbadet (tapmak)
İbadet hane (tapınak)
Nutuk (söylev)
Fiil (eylem)
İlahiyat (tanrıbilimi)
İrfan (bilge)
Ezan (çağrı)

Allah, ezan belli bir dine özel olduğu için çevirmemek daha doğru bence.
(Not: Bende Müslüman'ım, gelip linç atan manyaklar var o yüzden belirtmem lazım)

(Not: Bende Müslüman'ım, gelip linç atan manyaklar var o yüzden belirtmem lazım)
Hakk, Hüda, Mevla, Rab gibi sözcükler sorun değilken neden Tanrı demek sorun oluyor.
Sonuçta Hz. İsa, Hz. Musa, Hz. İbrahim ve diğer pegamberler Arapça konuşmadığı için Allah sözcüğünü kullanmıyorlardı.
Ben kendi anladığım dilde ibadetlerini ve dualarımı ediyorum. Bence Allah'a Tanrı demek sorun değil çünkü Allah çözcüğünün kökeni El-İlah'tan geliyor yani "The God" yada "Tek Tanrı" demek.

Bide ben bişey diyim Allah özel isimdir çevrilmez. Yani tanrı tapılan varlık demektir, Allah ise müslümanların taptığı tanrının adıdır.

Bide ben bişey diyim Allah özel isimdir çevrilmez. Yani tanrı tapılan varlık demektir, Allah ise müslümanların taptığı tanrının adıdır.
Allah El-İlah demektir bunun anlamı ise "Tek Tanrı" demektir. "tanrı" ilah demek, "Tanrı" ise Allah demektir. Türkçede eşi benzeri olmayan tekil varlıklar büyük harfle yazılır. Yani Allah'ın Türkçesi Tanrı'dır.

Yeni konular

Geri
Yukarı