Hangi İSS tercih etmeliyim?

Sizce hangi paket daha mantıklı?
Kullanım şekline ve buna ayırabileceğin bütçeye bağlı hangi paketi satın alacağın. Bana göre en mantıklı 2 paket var şu an Turkcell'de. Eğer bir yayın açmayacaksan, upload yapmayacaksan 5Mbps yeter. Ama ben upload yaparım, download çok yapmam diyosan 20Mbps Upload olan paketi seçmen gerekecek. Ben kendim evimde 200Mbps Download - 5Mbps Upload kullanıyorum. ₺150 lira ödüyorum. Diğer servis sağlayıcılara göre verdiği hizmet ve fiyat iyi. Memnunum internetimden. Eğer sen de upload yapmayacaksan 200Mbps Download olan paket en iyi seçim olur.

Ftth olan bir binaya bakın. Superonline, Türk Telekom fark etmez. Dairenize kadar fiber kablo giriyorsa alacağınız hizmet neredeyse aynı olur.

Binada hem Türk Telekom hem Superonline Ftth'si varsa ise Superonline tercih edin.

Ftth olması fark etmez fakat TT'nin verdiği download/upload hızları belli. Ping sürelerini anlatmayım zaten. Benim şu an 2 tane oyunda ping değerlerim çoğrafi konuma düştü. Her yerde aynı olmadığı için söylemek zor ama. Superonline fiberi olan bir evi almak daha iyi olur.

@Patrixcs FTTH ile hızların bir alakası yok, o tercih meselesi. İlla 200 Mbps alacağım diyorsanız tabi Superonline olan evi tercih edin. Ama 2 firmada FTTH altyapısında 100 Mbps'e kadar olan hızları sıkıntısız verebiliyor.

FTTH de hız VDSL gibi dalgalanmaz, neyse o gelir. Aynı zamanda indirme ve yükleme işlemleri pingi etkilemez.

@Abu! Bildiğim kadarıyla arkadaşın upload hızına ihtiyaçı var malum TT ise şu an için en fazla 8 Mbps veriyor. Onuda 4E düşürme peşinde. Ping olarak da tercih etmem TT'yi.

FTTH olan bir binaya bakın. Superonline, Turk Telekom farketmez. Dairenize kadar fiber kablo giriyorsa alacağınız hizmet neredeyse aynı olur.

Binada hem Turk Telekom hem Superonline FTTH'si varsa ise Superonline tercih edin.
Maalesef aynı olmuyor. Turk Telekom'u arayıp ulaşamamak var, Turkcell'i arayıp anında ulaşıp çözüm bulmak var. Kesinlikle Fiber konusunda en iyi servis sağlayıcı Turkcell Superonline.

Geri
Yukarı