Hangi ISS'e geçilmeli?

ardayvl

Hectopat
VDSL 100 megabit destekleyen bir TTNET altyapısındayım.
Şu anda türknetteyim fakat fiyatı 170TL yaptıklarından dolayı Netspeed, Millenicom veya GIBIRNet'e geçmeyi düşünüyorum.
Oyun pingi çok önemli benim için. Şu an Valorant'ta 20-23 civarı alıyorum. Speedtest'te 6.
Ne yapmayalım? Hangi sağlayıcıya geçmeliyim?

GIBIRNet kapsama alanı haritası aç ortalama pingi söyler sana. Ping için Millenicom'u forumda pek tavsiye etmiyorlar. GIBIRNet Netspeed Comnet bu üçlü arasından seçimini yap.

Ben NetSpeed geçtim. Gerçekten övüldüğü kadar iyi müşteri hizmetleri var, TT altyapısı olduğu için aynı hizmeti alacaksın. GIBIRNet'in bot hesaplarla reklam yaptığını gördüm Technopat üzerinde. Millenicom hakkında bir şey söyleyemem, çok bilgim yok. Ben NetSpeed tercih ettim. 4 Ağustos akşamüstü gibi aradım 5 Ağustos öğlen kurye geldi belgeleri aldı, hızlı çalıştılar.

Vaziyet alın :D Ben NetSpeed diyorum. TurkNet'ten geçtim ve memnunum. Ayrıntı istersen geçtiğim zamanda iki ISS arasında yaptığım testleri de paylaşayım.

Şu anda türknetteyim fakat fiyatı 170TL yaptıklarından dolayı Netspeed, Millenicom veya GIBIRNet'e geçmeyi düşünüyorum.
Oyun pingi çok önemli benim için. Şu an Valorant'ta 20-23 civarı alıyorum. Speedtest'te 6.
Altyapınız hangi ISS'de daha yüksek hız veriyorsa ve fiyatıda size uygunsa ona geçin. Buna biz değil sizin yaşadığınız konum ve bütçeniz iyi bir karar verecektir.

Ben TurkNet GigaFiber kullanıcısıyım. 100 TL ve bilmem kaç ay değişmeyecek denmişti ancak son zamlardan ötürü 140 TL yapıldığı söylendi. Sonra da 170 TL olmuş ama GigaFiber müşterisi olduğumuz için bu son zamdan muafmışız. Açıkçası GigaFiber olmasaydı adresimde desteklenen en yüksek hız 16 Mbps ve 170 TL vermezdim. 100 Mbps hızı 125 TL'ye Türk Telekom altyapısıyla veriyor Millenicom. Sanırım tercihim o olurdu.

Kendim kullandığım ve önermek istediğim ISS forumda yasaklı olduğu için öneremiyorum. Onun haricinde Millenicom yerine Netspeed'i seçmenizi öneririm.

Geri
Yukarı