Hangi Linux dağıtımı kullanılmalı?

Hangi Linux Dağıtımı?

• Oy verenlerin toplamı
    34
  • Anket kapandı .
Windows ile Dual-Boot yapılır mı? Bir de Kubuntu Ubuntu tabanlı değil mi?
Kubuntu, Ubuntu tabanlı fakat KDE Plasma masaüstü ortamını kullanıyor.
Windows ile rahatlıkla dual boot yapabilirsiniz.

Ayrıca Lubuntu önermiyorum çünkü bugdan geçilmiyor. Lubuntu kullanılması gerekecek kadar kötü bir sisteminiz varsa -ki sizin sisteminiz gayet yeterli- Lubuntu 18.04 kurun.
Ubuntu ile minimal kurulum yapsam?
Ubuntu, masaüstü ortamı olarak GNOME kullandığı için ağır bir dağıtım.

Kubuntu, Ubuntu tabanlı fakat KDE Plasma masaüstü ortamını kullanıyor.
Windows ile rahatlıkla dual boot yapabilirsiniz.

Ayrıca Lubuntu önermiyorum çünkü bugdan geçilmiyor. Lubuntu kullanılması gerekecek kadar kötü bir sisteminiz varsa -ki sizin sisteminiz gayet yeterli- Lubuntu 18.04 kurun.

Ubuntu, masaüstü ortamı olarak GNOME kullandığı için ağır bir dağıtım.
Çok teşekkür ederim, Kubuntu kurmaya başlayayım ben o zaman. Cevap veren herkese çok teşekkürler.

Çok teşekkür ederim, Kubuntu kurmaya başlayayım ben o zaman. Cevap veren herkese çok teşekkürler.
Rica ederim, Kubuntu kasarsa Xubuntu veya Linux Mint XFCE kullanabilirsiniz.(Ben görselliğe önem verdiğim için ilk başta güzel görünenleri denerim, kurtarmazsa daha düşük olanlara geçerim.)
O sistemle Arch Linux + Openbox kullanirdim.
Yeni bir kullanıcı ise hem Arch Linux'u kurarken hem de OpenBox'ı kullanırken büyük zorluk çeker.

Bence her ne kadar sisteminiz Kubuntu'ya yetse de daha hafif bir masaüstü ortamı kullanmalısınız. Size Manjaro Xfce önerebilirim.
Arch tabanlı bir dağıtımdır ancak kurulumu Arch kadar zor değildir. Aksine çok kolaydır.

Neden? Sistemi mi sıkabilir?
GNU/Linux masaüstleri hakkında biraz inceleme yapmanızı öneririm.
Gnome, KDE, Cinnamon, Mate, XFCE, LXDE gibi yaygın masaüstleri hakkında biraz fikir sahibi olmakta fayda var.

MX Linux denk gelmiş. Gayet güzel ve sisteminiz için çok uygun bir dağıtımdır. Tavsiye ederim onu da.

Yeni konular

Geri
Yukarı