Hangi linux dağıtımını kullanmalıyım ?

Linux mint ve Elementary bakacağım.

@fajQ Casper kullanıyorum şuan parça değiştirip Caspere para vermem yakın zaman bi sistem toplarım veya Asus.

Sana Linux Mint hakkında yorum yapabilirim.Linux Mint Cinnamon gerçekten özelleştirilebilir ve çok hoş bir görüntüsü var. Beni sadece görüntüsü tatmin ediyor. Elemantary Os'uda internetten baktığıma göre mac işletim sistemine biraz benziyor ve o daha iyi bir görsele sahip benim için ama hangisi daha çok yorar felan bilemiyorum :(

İkiside güzel sistemler. Sizce Linux Mint'te MATE mi CİNNAMON mu ? farkları nelerdir ? hangisi daha kararlı daha hızlı daha iyidir ?

Ben Linux Mint KDE kullandım baya seri idi . Sonradan Cinnamon yüklemesi yaptım biraz yavaş KDE' ye göre ama tasarımı aklımı aldı :)

Son düzenleyen: Moderatör:
İkiside güzel sistemler. Sizce Linux Mint'te MATE mi CİNNAMON mu ? farkları nelerdir ? hangisi daha kararlı daha hızlı daha iyidir ?
Mate Gnome 2 çatallaması iken Cinnamon Gnome 3 tabanlıdır. Gnome 3'e ısınamayan kişilerce Mate projesi yürütülür. Cinnamon ise Gnome 3'ün geleneksel masaüstü biçimine sokulmuş halidir.

Tabii ki KDE favorim.

elementary OS merak saldım bir denedim DVD üzerinden çok hoşuma gitti DVD üzerinden çalışmasına rağmen hızı şaşırtıcıydı ...

Yardımcı olmak adına sana bi os ismi vermek yanlış olur.Yapman gereken en sağlıklı sürüm bulma yöntemi elinde olan donanımın sistemle olan uyumunu incelemek.Şöyle anlatayım;Linux sürümlerinde driver eksiğin kalmaz uyuşmayan bi driver bile olsa chipset üstünden customization yaparak bi şekilde kurarsın.Tabi bu son kullanıcı için geçerli.İlk defa bi linux deneyimi yaşayacaksan kurmadan önce biraz internetten donanımlarının linux uyumluluğunu araştır.Ubuntu en stabil olandır.Bu konuda arkadaşa katılıyorum.Ama ne olur ne olmaz bi internette araştırma yap.Bu konuda problem yaşarsan seve seve yardımcı olurum.İyi forumlar

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı