Hangi marka RTX 2070 daha iyi?

Asus Dual’in Gaming X Trio ile aynı desibele sahip olup 5 derece daha serin çalışması şaşırtıcı cidden. Duke modelini söylemiyorum bile. Frekanstan mı kaynaklı bu fark?
Frekansları aynı. Videodaki tabloda da görünüyor.
O fark VRM soğutması, kullanılan termal macun/ped, fan farkı, soğutma bloğu tasarımı gibi etkenlerden oluyor.
frekans.png

Soğutma anlamında ROG STRIX hepsinden önde. Ancak bu diğerlerinin kötü olduğu anlamına gelmez. FPS olaraksa aralarında fark yok gibi bir şey.

Mesela 1600 Ti gamng X vs rof STRIX FPS ve sıcaklık karşılaştırması:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2080 Ti Gaming X vs ROG STRIX:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada sıcaklık fark neredeyse 10 dereceye ulaşıyor. Ancak aralarındaki FPS ve frekans farkı birbirlerine çok yakın.
Değil aslında ben Gaming X'i daha başarılı buluyorum. STRIX fanını daha erken açıyor bu nedenle soğutması daha iyi gibi algılanıyor. Gaming X 62-63 derecede ASUS 55 derecede fan açıyor.
Büyük fanlarından dolayı Gaming X daha sessiz. Her iki modeli de kullandım.

Frekansları aynı. Videodaki tabloda da görünüyor.
O fark VRM soğutması, kullanılan termal macun/ped, fan farkı, soğutma bloğu tasarımı gibi etkenlerden oluyor.
Eki Görüntüle 495692
Dual’in bu performansı cidden şaşırtıcı ve güzel. Ayrıca Gigabyte Gaming Oc’nin Aorus Xtreme’den 20MHZ daha hızlı çalışması da şaşırttı beni.

Değil aslında ben Gaming X'i daha başarılı buluyorum. Strix fanını daha erken açıyor bu nedenle soğutması daha iyi gibi algılanıyor. Gaming X 62-63 derecede ASUS 55 derecede fan açıyor.
Yukarıda da demiştim. İlk sayfada saydığım kartlar arasında performans olarak büyük farklar yok. O yüzden ben görsele ve anakart markama göre ekran kartı seçerdim.
Misal, RGB'li Asus anakartım varsa RGB senkronizasyonundan dolayı Asus ROG Strix ekran kartı seçerdim. Ya da RGB'li MSI anakartım olsa yine RGB'li bir model olan Gaming X seçerdim gibi.
O model kartların hepsi en üst seviye kartlar. Hiçbirisi üzmez.

Bu acaba neden yanlış bilgi kendi düşüncesi değil mi ?
Bir şey iddia ederken kanıtlı bir şekilde iddia edilmesi gerek. Öyle belge, test v.s olmadan işkembeden sallamayla fikir söylenmez.

Rog der susarım 🤐
Değil aslında ben Gaming X'i daha başarılı buluyorum. STRIX fanını daha erken açıyor bu nedenle soğutması daha iyi gibi algılanıyor. Gaming X 62-63 derecede ASUS 55 derecede fan açıyor.
Asus Rog Strix Rx 590 kullanıyorum ve herhangi bir fan sesi bile duymadım ne ara fan açıp kapatıyor farkında olmuyorum.

Son düzenleme:
Ben genelde ASUS ROG STRIX tercih ediyorum. Memnunum, hiç yüksek derecelere çıktığını görmeden.
RX 570 ve 1050TI ve 1070'de ROG STRIX kullanmıştım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı