Hangi mesleği seçmeliyim?

k4moncik

Hectopat
İleride ne olacağıma hala karar veremedim. Teknolojiyi seviyorum, yeni bir şeyler öğrenmek hoşuma gidiyor. İnsanlara yardım etmeyi seviyorum. Oyun oynamayı seviyorum. Kodlamayı denedim ama beni heyecanlandırmadı, belki başlangıçta saldığımdan dolayı olabilir. Sizce ne mesleği seçmeliyim? Yaparken keyif aldığım meslekle uğraşmak istiyorum.

İleride ne olacağıma hala karar veremedim. Teknolojiyi seviyorum, yeni bir şeyler öğrenmek hoşuma gidiyor. İnsanlara yardım etmeyi seviyorum. Oyun oynamayı seviyorum. Kodlamayı denedim ama beni heyecanlandırmadı, belki başlangıçta saldığımdan dolayı olabilir. Sizce ne mesleği seçmeliyim? Yaparken keyif aldığım meslekle uğraşmak istiyorum.

Teknolojiyi sevdiğinize göre teknolojiyle ilgili bir meslek seçebilirsiniz. Ben kodlamayı, oyun yapmayı, yazılımı, bilgisayarla uğraşmayı sevdiğimden hedefime bilgisayar mühendisliği koydum.

Teknolojiyi sevdiğinize göre teknolojiyle ilgili bir meslek seçebilirsiniz. Ben kodlamayı, oyun yapmayı, yazılımı, bilgisayarla uğraşmayı sevdiğimden hedefime bilgisayar mühendisliği koydum.

Derslere kafam basmadığından dolayı yapamayacağımı hissediyorum. Şu an 10.sınıfım ve matematiği anlamakta zorluk çekiyorum.

Derslere kafam basmadığından dolayı yapamayacağımı hissediyorum. Şu an 10.sınıfım ve matematiği anlamakta zorluk çekiyorum.

Durumumuz aynı hocam. Bende 10. sınıfım benim de derslere kafam basmıyor, özellikle matematik, fizik derslerine ama bilgisayar mühendisi olurum diye kandırıyorum işte kendimi. Olamazsam bilgisayar programcılığınada girebilirim bilmiyorum.

Bu envanteri doldur sonra geri gel üzerine konuşalım.

Sonucu link olarak nasıl atacağım?

Durumumuz aynı hocam. Bende 10. sınıfım benim de derslere kafam basmıyor, özellikle matematik, fizik derslerine ama bilgisayar mühendisi olurum diye kandırıyorum işte kendimi. Olamazsam bilgisayar programcılığınada girebilirim bilmiyorum.

Ders çalışmak istiyorum ancak nasıl çalışacağımı bilmiyorum. Ne zaman çalışmaya başlasam canım sıkılıyor, başka şeyle uğraşmaya başlıyorum.

Resim olarak da paylaşabilirsiniz.
1680351973328.png
1680351949624.png

1680351959825.png

Puanlar genel olarak çok yüksek farka sahip değil. Ancak Sosyal - Gerçekçi bir durum öne çıkmış. Envanteri doldururken herhangi genel uyarılmışlık halini olumsuz etkileyen bir durum olmadıysa yani verdiğiniz yanıtlardan kesin ve net şekilde eminseniz sizin öğretici bir kişiliğiniz var gibi görünüyor. İkinci olarak insanlarla etkileşimde olan bir meslek dalında çalışmanız size daha uygun olacaktır. Kendi ilginizin teknoloji alanında olduğunu da göz önünde bulundurduğumuzda, teknik işlere de yatkınlığınız varsa bu alan da size uygun görünüyor. Yani kısaca:

1) İnsanlarla iletişimde olduğun,
2) Birilerine yeni bir şeyler aktardığın,
3) Teknik konularla alakalı deneyimlerin çok olduğu, bir iş alanı sizin için uygun görünüyor.

İlgili meslek grubuna baktığımız zaman teknoloji ile olan olumlu ilişkiniz var olsa da Yazılım size göre değil, kodlama ve web tasarımı gibi alanlar da sizin için uygun değil. Bireysel çalışmalar sizin için uygun değil, grup çalışması daha uygun. Aslına bakarsan size en uygun meslek Bilgisayar Teknolojileri Öğretmenliği gibi duruyor. Ancak ülkemizde bu mesleğe ulaşmak kolay değil. Ya da Üniversitede Bilişim üzerine çalışan bir Akademisyen unvanı size uygun olacaktır.

Ancak elde edilen sonuçlar dahilinde size en uygun mesleğin anlık olarak Adli Bilişim Mühendisliği olduğunu söyleyebilirim. Bu alanda araştırmalar yaparak kendinizi sınayın isterseniz. Tabii bu envantere vermiş olduğunuz yanıtlarınızı kaç yaşında olduğunuzu ve demografik bazı bilgilerinizi bilmeden değerlendirdim. Bu değerlendirme yüzeysel bir değerlendirme. Daha kaliteli hizmet almak için kendi Danışmanınız ile iletişim kurun.

Yeni konular

Geri
Yukarı