Hangi Monster Laptop'u tercih etmeliyim?

Cristabol Brown

Hectopat
Yer
Antalya
Monster niye tercih edilmemeli? bu konuyu gördüm ve buna benzer konularada girip baktım ve içim ürperdi. Almayı düşündüğüm 3 model şunlardır;
Bu model kesinlikle almayı düşündüğüm modeldir.
Bu modeller nasıldır sizce? Teknik özellikleri iyi ama anakart ve malzeme kalitesinden bir sıkıntı yaşar mıyım?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Abra A7 V13-1'i tercih etmek istememin asıl sebebi tasarımı ve ekranının büyük olması. 15,6 inç modellerde ekranın önündeki Monster yazısı berbat gözüküyor. İleride 3200MHz 8 GB RAM Update etmeyi düşünüyorum bu arada. Ve oyun yapma, yazılım, edit işleriylede uğraşacağım. 3050 Ti değil de 3050 aldığıma pişman olmam değil mi edit vs. için? Oyunlardaki FPS konusuna hiç girmeyin arkadaşlar 1080p en yüksekteki FPS'ler beni gayet tatmin etti. Başka 144Hz IPS panelli (VA panellide olabilir) ve en düşük 3050'li edit yaparken sıkıntı çıkarmayacak işlemcili soğutmasında sıkıntı olmayan, SSD RAM'i fark etmeyen 10k ve altı laptop öneriniz varsa alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster niye tercih edilmemeli? bu konuyu gördüm ve buna benzer konularada girip baktım ve içim ürperdi. Almayı düşündüğüm 3 model şunlardır;
Bu modeller nasıldır sizce? Teknik özellikleri iyi ama anakart ve malzeme kalitesinden bir sıkıntı yaşar mıyım?
Abra A7 V13-1'i tercih etmek istememin asıl sebebi tasarımı ve ekranının büyük olması. 15,6 inç modellerde ekranın önündeki Monster yazısı berbat gözüküyor. İleride 3200MHz 8 GB RAM Update etmeyi düşünüyorum bu arada. Ve oyun yapma, yazılım, edit işleriylede uğraşacağım. 3050 Ti değil de 3050 aldığıma pişman olmam değil mi edit vs. için? Oyunlardaki FPS konusuna hiç girmeyin arkadaşlar 1080p en yüksekteki FPS'ler beni gayet tatmin etti. Başka 144Hz IPS panelli (VA panellide olabilir) ve en düşük 3050'li edit yaparken sıkıntı çıkarmayacak işlemcili soğutmasında sıkıntı olmayan, SSD RAM'i fark etmeyen 10k ve altı laptop öneriniz varsa alabilirim.
Abra serisi ya da direkt monster önermem. Pavilion,Nitro serileri varken almanızı öneririm.

Monster almayınız kendim biliyorum denedim berbat bir bilgisayar.
Abra serisi ya da direkt Monster önermem. Pavilion, Nitro serileri varken almanızı öneririm.

Evet, Nitro serisi olabilir.

Nedenini söyler misin? Ve bu gösterdiğim modelleri inceledinde mi bu fikre varabiliyorsun?
Çünkü fason Clevo kasa kullanıyorlar. Abra serisi sadece v11 alınır, o Tongfang kasa kullanıyor. (95W ekran kartı var ve %72 NTSC var. Nispeten daha iyi anakart kullanıyor ve soğutması da nispeten iyi.) Clevo kasa neden alınmaz derseniz; kötü malzeme, kötü soğutma, fason anakart kullanılıyor.
GameGaraj modelli laptop almak istemiyorum teşekkür ederim önerin için.
MSI GL66 bu.

Abra serisi ya da direkt Monster önermem. Pavilion, Nitro serileri varken almanızı öneririm.

Evet Pavilion iyidir ama hiçbir yerde stok mıtok kalmadı o serinin bulamıyorum hiçbir şekilde. Satan var ama satıcısı teşhir ürünü falan yollayam satıcılardan Şikayetvar'dan baktım hepsine. Stoğu bitmeseydi Pavilion 15-EC2021NT alacaktım. Gaming gende vardı ama stoğa gelmiyordu mail attım gelecek mi bir daha diye hayır gelmeyecek dediler çok koymuştu. Acer Nitro'nun RTX3050'lili stoğu yok maalesef TR de. Lenovo'da aynı şekilde.

Çünkü fason Clevo kasa kullanıyorlar. Abra serisi sadece V11 alınır, o tongfang kasa kullanıyor. (95W ekran kartı var ve %72 NTSC var. Nispeten daha iyi anakart kullanıyor ve soğutması da nispeten iyi.) Clevo kasa neden alınmaz derseniz; kötü malzeme, kötü soğutma, fason anakart kullanılıyor.

MSI GL66 bu.

Anladım. Fakat bütçem 10k ve zorlasam maksimum 10.5k ya kadar çıkartabilirim. Daydığınız modeller 11.5kdan başlıyor. Bende biliyorum GameGaraj'ın MSI'dan alıp logo bastığını fakat marka takıntımı monstera karşı daha yeni aştım. Benim için bir sıkıntısı olmaz ama laptopumu paylaşırken marka bir laptop olmasını isterim.

Tongfang ve MSI üretimi olan modeller tercih edilebilir MSI olan iki model var oda T7 v25.1 ve T7 v25.1. 1

Teşekkür ederim ama dediğim gibi bütçemi maksimum 10.5k ya kadar çıkartabilirim.
Arkadaşlar bu adamların teknik servisi gayet iyi diyor herkes ve ömür boyuda teknik servis desteği varmış. Malzeme kalitesinden 2-3yıl sonra sıkıntı yaşadığımda ve teknik servise gittiğimde bana bunlar düzeltip vermeyecekler mi?

Nedenini söyler misin? Ve bu gösterdiğim modelleri inceledinde mi bu fikre varabiliyorsun?

GameGaraj modelli laptop almak istemiyorum teşekkür ederim önerin için.
Monster Abra serisiyle ve teknik servisiyle çok sorun yaşayan var. Teknik serviste bazen çok ilgili oluyor bazen gönderiyorsun servise bir sorun göremedik diye geri gönderiyorlar. En iyisi şansa bırakmayıp Monster almamak. Acer, MSİ tercihimdir.

Geri
Yukarı