Hangi Nitro 5 seçilmeli?

Bütçe
14k civarı
Reis Windows 10 Lite sürüm kur RAM'ini yükseltene kadar işini görür.

Custom ISO'lar güven vermiyor açıkçası hocam. Windows 10'a dönmeyi planlıyorum. Ama içinde gelen OEM programlarda gitsin istemiyorum açıkçası. İşte Acer ID'ye vs kayıtladığım için şu an onun yolunu araştırıyorum. Ayrıca biraz daha gözlemleyeceğim sorunlar devam ederse mecburen düşüreceğim artık düşünmeden teşekkür ederim yine de.

Teşekkür ederim hocam yardımcı oldunuz sağ olun ekstra konudan bağımsız RAM öncesi sonrası FPS değerleri ne oldu hani böyle somut olarak gözlemleriniz nedir? Bende de ASUS TUF var da ağırlıklı hikaye oyunları oynuyorum yer yer drop ve düşük FPS oluyor bundan kaynaklıdır diyorum sizin gözlemleriniz nedir çok teşekkür ettim tekrardan ❤️

Ayrıca hocam yaptığım sıcaklık testleri otomatik fanda ikendi. Otomatikte %60 %70 civarı çalıştılar tahminimce. Max hızları birinin 5800 RPM diğeri 5300 RPM'di 3200RPM civarı döndüler. Max fana aldığımda yüksekte iken bir 2 3 derece fakat masada iken yaklaşık 8-10 derece civarı daha soğuk çalıştı işlemci 88'den 78 civarlarına kadar indi.

Custom ISO'lar güven vermiyor açıkçası hocam. Windows 10'a dönmeyi planlıyorum. Ama içinde gelen OEM programlarda gitsin istemiyorum açıkçası. İşte Acer ID'ye vs kayıtladığım için şu an onun yolunu araştırıyorum. Ayrıca biraz daha gözlemleyeceğim sorunlar devam ederse mecburen düşüreceğim artık düşünmeden teşekkür ederim yine de.

Ayrıca hocam yaptığım sıcaklık testleri otomatik fanda ikendi. Otomatikte %60 %70 civarı çalıştılar tahminimce. Max hızları birinin 5800 RPM diğeri 5300 RPM'di 3200RPM civarı döndüler. Max fana aldığımda yüksekte iken bir 2 3 derece fakat masada iken yaklaşık 8-10 derece civarı daha soğuk çalıştı işlemci 88'den 78 civarlarına kadar indi.
Tamamdır hocam teşekkür ederim aynen dediğin gibi Amd işlemcilerde iki kat artıyor diye duydum ben de benimki de 4600h şu an da yine fena değil performans ama akıl yolu bir 500 TL’ye cihazın tam performansını alacakken neden almayalım ki? Ram yükseltmesi şart. Teşekkür ettim tekrardan siz de Teknosa sitesinden aldınız değil mi?

Tamamdır hocam teşekkür ederim aynen dediğin gibi AMD işlemcilerde iki kat artıyor diye duydum ben de benimki de 4600H şu an da yine fena değil performans ama akıl yolu bir 500 TL'ye cihazın tam performansını alacakken neden almayalım ki? RAM yükseltmesi şart. Teşekkür ettim tekrardan siz de Teknosa sitesinden aldınız değil mi?

Hocam biraz geç olacak :) kusura bakmayın bildirim gelmemiş. Eski açtığım konuları okuyordum can sıkıntısı, mesajınızı gördüm. Evet Teknosa mağazasından elden aldım. Bu laptop mağazada unutulmuş bildiğiniz gittiğimizde o iş için laptop işinizi görmez dediler. Sonra baktılar evet oyun laptopuymuş dediler. Önce elimizde yok dediler sonra depoya gittiler son 2 tane kalmış Eskişehir mağazasında birini ben aldım diğerini de bizden sonraki müşteri aldı zaten. Bu arada RAM yükseltmesi yaptım cihaza şu an 16 GB RAM'da kullanıyorum. FPS yükselmesi oyundan oyuna göre değişti. Örneğin Minecraft shaderde iken hala 100 civarı alıyorum ama bu sefer chunk düşürmeme gerek kalmıyor. Forza Horizon 4'te bayağı gözle görülür bir fark oldu. Orta-yüksek ayarlarda 70 civarı alırken şu anda yüksek-(çoğunlukla) Ultra ayarlarda 110 civarı gezinmekte. İyi akşamlar tekrardan :).

Geri
Yukarı