Hangi panel monitör almalıyım?

Ben IPS panel kullanıyorum. VA kullandım AOC model karanlık ve ghosting vardı. LG kullanıyorum IPS 144Hz panel. Siyahın tam siyah değil de daha açık görünmesi dışında ghosting falan yok. Canlı ve renkler dolu.

OLED panel bundan sonraki tercihin. Pahalı evet ama bitirdiğiniz oyunu tekrar bitirtir size çünkü görmediğiniz detayı görüyorsunuz panel OLED olunca. Para ve imkan varsa OLED yoksa IPS en iyi seçenektir.

Va kullandım suan ips kullanıom ikiside iyi ama film falan izlerken hikayeli oyunlarda sanki ips bi tık önde gibi yalnız kavisli ekran yok ips te bilgin olsun

VA kullandım şu an IPS kullanıyorum ikisi de iyi ama film falan izlerken hikayeli oyunlarda sanki IPS bir tık önde gibi yalnız kavisli ekran yok IPS'te bilgin olsun

Kavis sevmiyorum ağabey zaten Lenovo G24 20 aldım IPS bugün geldi şimdilik ölü pixel yok akşam ışık sızması durumuna bakacağım gündüz anlaşılmıyor

Merhaba arkadaşlar, yeni monitör alacağım araştırma içerisindeyim. Eski monitörüm IPS Game Booster 144 Hz idi. Bu monitörü ışık sızması sebebi ile iade ettim. Dizi film çok izleyen biriyim. Karanlıkta işim çok oluyor. Glow ve ışık sızması beni ciddi şekilde rahatsız ediyor.

Çoğu arkadaş bu monitörü önerdi https://www.hepsiburada.com/lenovo-g24-20-23-8-0-5ms-165-hz-hdmi-display-amd-freesync-premium-ips-panel-wled-gaming-monitor-66cfgac1tk-p-HBCV00002QYDVL?magaza=GTI Bilişim&utm_source=pc&utm_medium=epey&utm_campaign=c&utm_content=HBCV00002QYDVL&utm_term=c&wt_pc=epey.c.c.c

IPS'lerde ışık sızmanın sorun çıkarttığını biliyorum.
VA panelde ghosting sorunu olabileceği söyleniyor.
TN panellerle ilgili pek bir bilgim yok.

Arada sırada oyun oynayan birisiyim. FIFA ve CS:GO bazen hikayeli oyunlar. Bu şartlar göz önünde bulundurulduğunda hangi monitörü almalıyım? Öneri verip yol gösterebilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
Işık sızdığı doğru ama bu genellikle bir sorun değil. Yüksek kaliteli paneller hem daha az ışık sızdırır hem zaten renk gamutu ve parlaklık olarak daha başarılı oldukları için fark etmeniz daha da zorlaşır zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı