Hangi platformda yayın açılmalı?

xonoux

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, merhaba.

Yaz tatilinde belli bir süre düzenli Twitch yayınları açtım. O sıralar kullandığım laptop çok güçsüz olduğundan LoL ve TFT yayınları açabildim. Şimdi ise 3070 Ti bulunan bir sisteme sahibim. Bunun yanında bir YouTube kanalı da açmıştım ve oraya önceden seyrek videolar atıyordum, son bir haftada ise düzenli videolar atmaya başladım.

Twitch'te yayın yaptığım 2-3 aylık süreçte en fazla 5 izleyiciye çıktım ve onun dışında bir türlü keşfedilemedim. Bu da aklıma şu soruları getirdi: "Nerede yanlış yapıyorum? Hangi platformda yayın yapmalıyım?" sizce YouTube'da halihazırda bir kanalım olduğu için yayınları YouTube'da mi yapmalıyım yoksa Twitch'in beni öne çıkarma ihtimalini göz ardı etmeyip Twitch'ten mi devam etmeliyim? Facebook yayıncılığı hakkında forumda güncel hiçbir konu bulamadım, bu yüzden dolayı size Facebook yayıncılığını da sormayı ve bu üç platformu karşılaştırmanızı istiyorum. Kanal hakkında ekstra tavsiyelere de açığım.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Twitch’te bende biraz yayın yapmayı denedim ve gerçekten çok zor, kalabalık ve keşfedilmen zor oluyor. Dlive’a geçtim, Dlive’ın ise aksine hiç kitlesi yok, çökmüş platform ama artıları var. Hızlı keşfediliyosun (tabi ne kadar olursa :D), her akşam moderatörler sana belirli sayıda (30 civarıydı sanırım) limon atıyor.

Eğer üçü arasından seçeceksem YouTube ile başlayıp iyi bir kitleye sahip olduktan sonra Twitch’e geçerdim.

Twitch’te bende biraz yayın yapmayı denedim ve gerçekten çok zor, kalabalık ve keşfedilmen zor oluyor. Dlive’a geçtim, Dlive’ın ise aksine hiç kitlesi yok, çökmüş platform ama artıları var. Hızlı keşfediliyosun (tabi ne kadar olursa :D), her akşam moderatörler sana belirli sayıda (30 civarıydı sanırım) limon atıyor.

Eğer üçü arasından seçeceksem YouTube ile başlayıp iyi bir kitleye sahip olduktan sonra Twitch’e geçerdim.
Anladım yorumunuz için çok teşekkür ederim.
Başka yorumlara ve tavsiyelere de açığım.

Yeni konular

Geri
Yukarı