YouTube canlı yayın vs Twitch canlı yayın

xonoux

Picopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba,
Bu yaz tatilinde oyun yayınları açmayı ve YouTube'a videolar atmayı planlıyorum. Yayın kesiti şeklinde mi yoksa direkt olarak YouTube'a yönelik videolar şeklinde mi video yükleyeceğime karar vermedim. Bilgisayarımda GTX 950M var bu yüzden dolayı çok yüksek gereksinimli oyunları oynayamayacağım maalesef.

İlk sorum donanımsal olarak YouTube'da canlı yayın açarken mi daha rahat olurum yoksa Twitch'de canlı yayın açarken mi? Bunu sormamın sebebi donanımımın çok düşük olması ve 60 FPS yayın yaparken zorlanmak istememem.

İkinci sorum ise yüksek donanım gereksinimi olan oyunları oynayamayacağım için daha çok indie tarzında oyunlar oynamayı düşünüyorum, böyle bir durumda kanala yayın kesitlerinden mi atmalıyım yoksa YouTube'a özel olacak şekilde videolar mı çekmeliyim?

Son sorum ise kanal adımı xonoux koymayı düşünüyorum, çocukluğumdan beri hep nickname olarak bu adı kullandım ve bana olur gibi geliyor, bu benim gözümün bu ada alışmasından dolayı olabileceğinden sizlere danışmak istiyorum. Öncelikle bu kadar uzun bir metni okuduğunuz için teşekkür ederim. Sorularımı cevaplayabilirseniz çok sevinirim😁

Son düzenleyen: Moderatör:
Yolun açık olsun öncelikle. Youtube daha rahat ilerlenebilecek bir platform gibi düşünüyorum. Twitch'de rekabet çok fazla ve canlı izlenme olduğundan, diğer yayıncılardan izleyici çalmak inanılmaz zor.

Canlı yayın yerine video çekmeyide değerlendirebilirsin. Ama illa yayın açıcam diyorsan Twitch tercih et.

2. soruna gelirsek, indie oyun oynayacaksan tek bir yayını oyun partları olarak kesip atabilirsin.

Nick konusu sana kalmış. Senin içine siniyorsa yaparsın.

Bende Twitch üzerinde yayın açmayı düşünüyorum. Tüm ekipmanlarımı neredeyse topladım. Son bir kaç eksiğimde bu hafta kargoda, geliyor. :)

Ben YouTube derim. Hem kendi kanalınıza video atarsınız hem de yayın açarsınız. Ayrıca çok rahat ilerlersiniz. İkisinin de gerektireceği donanım hemen hemen aynı olacaktır.

2. sorunuza gelirsek bence yayın kesitlerinizi video olarak atabilirsiniz. İzleniyor bunlar.

Nick konusuna siz karar vereceksiniz. Bence fena durmuyor.

Bir de Twitch Türkiye konusunda pek iyi değil. YouTube o konuda çok daha iyi bana göre. Twitch, Türkiye sunucusunu bile yıllar sonra açmıştı.

Geri
Yukarı