Hangi RX 570 modeli alınmalı?

Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Arkadaşlar yarın (14.12.2018) bu ekran kartlarından birini sipariş edeceğim. Fiyatlar düşük geldi. Özellikle 8GB VRAM'i olan ürün birkaç gün önce bu fiyattan çok daha pahalıydı. Bunların sıfır ve orijinal olup olmadığı konusunda ayrıntılı baktım ama kutusu açık, test için kullanıldı tarzı bir ibare de göremedim. Siz de kontrol eder misiniz?

Model olarak Gigabyte'nin Gaming ve Aorus modelleri var ve 4GB VRAM'leri var.

Gaming: Gigabyte Gv-rx570gamıng-4gd Radeon Rx 570 Gaming 4gb Gddr5 256bi - n11.com
Aorus: Gigabyte Gv-rx570aorus-4gd Aorus Radeon Rx 570 4gb Gddr5 256bit - n11.com

Bir de Sapphire'nin Pulse OC ve Nitro+ OC modelleri var ve 8GB VRAM'leri var.

Pulse OC: Sapphire Rx 570 Pulse Oc 8gb Gddr5 256bit Dx12 Amd Radeon Ekran K - n11.com
Nitro+ OC: Sapphire Rx 570 Nitro+ Oc 8gb Gddr5 256bit Dx12 Amd Radeon Ekran - n11.com

Sizlerin yönlendirmesine göre karar vereceğim. Şu an benim yakın olduğum ürün, hem 8GB VRAM'i hem de Nitro+ olmasından dolayı (daha iyi soğuttuğunu öğrenmiştim) Sapphire Nitro+ OC modeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aralarında çok bir fiyat farkı yok. Bu durumda PUBG gibi oyunlarda 8GB VRAM daha iyi olur. Sapphire Nitro RX570 8GB alabilirsiniz.

Aralarında çok bir fiyat farkı yok. Bu durumda PUBG gibi oyunlarda 8GB VRAM daha iyi olur. Sapphire Nitro RX570 8GB alabilirsiniz.

Hocam bende öyle düşünüyordum ama başka bir konuda şu yorum yapılmış ne dersiniz bu yorumla ilgili doğruluğu var mıdır?

"Rx 570 8 gb lık veri işleyecek güce sahip değil."

Hocam bende öyle düşünüyordum ama başka bir konuda şu yorum yapılmış ne dersiniz bu yorumla ilgili doğruluğu var mıdır?

"Rx 570 8 gb lık veri işleyecek güce sahip değil."
Doğru bir bilgi. Bütçe esnetilebiliyorsa RX 580 8 GB alın. Alamıyorsanız RX 570 4 GB idealdir.

Doğru bir bilgi. Bütçe esnetilebiliyorsa RX 580 8 GB alın. Alamıyorsanız RX 570 4 GB idealdir.
Bu fikre nereden ulaştınız? Sapphire ve Asus eşdeğer bir marka. Bu fikre nereden ulaştıysanız yanlış bir bilgi. Konu sahibinin kafasını karıştırmayın.
Öyleyse 4GB Aorus modelini düşünüyorum.
Ne olur sizde böyle şeylere inanmayın profil resmine tıklayarak kişi bilgisine ulaşabilirsiniz. Kafanız çok çabuk karışıyor gibi. :)

Bana göre asus rog strix modeli daha iyi. Bence en iyi karşılaştırmayı oyun testlerinden görebilirsin. Ama dedigin olay rx 580 8gb vrami kullanmadaki gucte degil diye biliyorum. O yuzden 580 fazla tutulmadi. 590 cikardilar hemen.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı