Hangi RX 570 modeli alınmalı?

Fiyat farkı az ise ileriye dönük olması için 8 GB modeli alınabilir. O kart şu an ki en güncel oyunlarda bile en fazla 6 GB vRAM kullanır diye düşünüyorum ben 1080P high-ultra ayarlarda. RX 570 8 GB modeli fiyatlarına RX 580 4 GB modeli bulunabiliyor zorlanırsa yani ilk planda RX 580 olmalı.

Gigabyte ikilisinden Gaming serisi daha iyidir. Bütçe varsa Sapphire 8 GB modeli öneririm.
Fiyat farklarını gözetmedim RX 570 8 GB ve 4GB'ın arasındaki. Pek fazla yoksa 8 GB kullanılabilir.
Fiyat farkı az ise 8 GB olanını al.

Dostlar 8GB olanında karar kıldık. Peki Pulse OC ile Nitro+ OC modelinden hangisini önerirsiniz? Ben Nitro+ modelinin daha iyi soğuttuğunu duydum. 60 TL daha fazla vererek Nitro+ almalı mıyım?

Dostlar 8GB olanında karar kıldık. Peki Pulse OC ile Nitro+ OC modelinden hangisini önerirsiniz? Ben Nitro+ modelinin daha iyi soğuttuğunu duydum. 60 TL daha fazla vererek Nitro+ almalı mıyım?
Nitro+ modelinin fan kalitesi biraz daha iyi diye biliyorum. 60 TL fark çok değil bence alınabilir. Yalnız biraz daha verip RX 580 4 GB almakta var haberin olsun.

Nitro modeli hem soğutma hem malzeme kalitesinde baya önde aradaki fiyat farkına kesinlikle değer. Hatta video mevcut ikisi arasındaki ne fark var diye Nitro VS Pulse diye.

Nitro+ modelinin fan kalitesi biraz daha iyi diye biliyorum. 60 TL fark çok değil bence alınabilir. Yalnız biraz daha verip RX 580 4 GB almakta var haberin olsun.
60 lira değer ama 580 4 GB ile fiyat farkı 50-100 lira ise tabi ki 580 al. Ben olsam 580 8 GB'a zorlardım. Nitro daha iyidir.
Bunu al, geç. Düşünme bile. RX 580 4 GB varken RX 570 8 GB a-lın-maz.

Sapphire Pulse Amd Radeon RX 580 4G OC 256 Bit GDDR5 (DX12) Fiyatı
Nitro modeli hem soğutma hem malzeme kalitesinde baya önde aradaki fiyat farkına kesinlikle değer. Hatta video mevcut ikisi arasındaki ne fark var diye Nitro VS Pulse diye.

Dostlar ekran kartına 1100-1200 TL en fazla ayırabilirim. RX 580 alayım dersem olmaz çünkü sınıra dayandım malesef. Sistemimin diğer parçalarını da söyleyim uyumluluğunu kontrol edin.

İşlemci : AMD Ryzen 5 1500X
Anakart : Gigabyte GA-AB350M-D3V
Ram : Corsair Vengeance 8GB 3000MHz DDR4 CL16
SSD : OCZ TOSHIBA 240GB
Kasa : Power Boost VK-G1011S
Power : Gamepower GP-500 500W 80 Plus

RX 580 4GB RX 570 8GB'tan daha mantıklı bir seçim olur. Sapphire Pulse veya Nitro+ modellerinden birini seçin. Bütçe yoksa RX 570 8GB alın gitsin.

RX 570 8 GB modeli 1200 TL'den pahalı biliyorum ama ne kadara buldun bir at bakalım.

Hocam konunun ilk sayfasında bu modellerin hepsini paylaştım bakablirsiniz.

RX 580 4GB RX 570 8GB'tan daha mantıklı bir seçim olur. Sapphire Pulse veya Nitro+ modellerinden birini seçin. Bütçe yoksa RX 570 8GB alın gitsin.

Aynen mantıklı ama bütçe sınıra dayandı dediğim gibi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı