Hangi RX 570 modeli alınmalı?

Maalesef kasa ve PSU seçimin çok kötü olmuş. O PSU gerçekten plus bile değil yani verimlilikte + almamış sahte sertifika.
Hocam o zaman PSU maksimum 300'e kadar önerebileceğiniz bir marka var mı 500W , 80+ ?

Tamam bütçen yetmiyorsa RX 570 4 GB al ama 100-150 TL bütçeyi arttırma imkanı bulursan RX 580 4 GB aklında bulunsun.
Eyvallah hocam da RX 570 4GB değil de 8GB karar kıldım arkadaşların da tavsiyesiyle. Çünkü şuan 8GB ile 4GB fiyatı aynı sayılır.

Genelde N11 üzerinde ikinci el madencilikte kullanılmış kart satıyorlar. RX 570 4GB modeli bile indirimde zar zor 1000 liraya düşüyordu. 8GB modelinin bu kadar ucuz olması şüphe çekici duruyor.

8GB'lik 2 modelinde satıcı Yukko. Mağazaya sordum bunlar orjinal,sıfır mı diye. Ürünler sıfır ve kapalı kutudur diye dönüş yaptı. Bilemiyorum artık yamuk yapmazlar inşallah.

8GB'lik 2 modelinde satıcı Yukko. Mağazaya sordum bunlar orjinal,sıfır mı diye. Ürünler sıfır ve kapalı kutudur diye dönüş yaptı. Bilemiyorum artık yamuk yapmazlar inşallah.

Söyledikleri gibi ise 8GB modelinin fiyati ciddi oranda düşmüş. Sanirim AMD Yeni ekran kartlarını tanıtacağını için stoklarındaki ürünleri satmaya çalışıyorlar. Ama ürün gelince detaylı olarak inceleyin.

Söyledikleri gibi ise 8GB modelinin fiyati ciddi oranda düşmüş. Sanirim AMD Yeni ekran kartlarını tanıtacağını için stoklarındaki ürünleri satmaya çalışıyorlar. Ama ürün gelince detaylı olarak inceleyin.

Zaten 4-5 gündür bakınıyorum. Bunların fiyatları 1500 civarıydı. Bugün gördüm bu kadar düştüğünü. Ben de 4GB yerine 8GB alıyım fazlasının zararı mı dokunacak diye düşündüm.
Nitro modeli hem soğutma hem malzeme kalitesinde baya önde aradaki fiyat farkına kesinlikle değer. Hatta video mevcut ikisi arasındaki ne fark var diye Nitro VS Pulse diye.
60 lira değer ama 580 4 GB ile fiyat farkı 50-100 lira ise tabi ki 580 al. Ben olsam 580 8 GB'a zorlardım. Nitro daha iyidir.
Maalesef kasa ve PSU seçimin çok kötü olmuş. O PSU gerçekten plus bile değil yani verimlilikte + almamış sahte sertifika.
Tamam bütçen yetmiyorsa RX 570 4 GB al ama 100-150 TL bütçeyi arttırma imkanı bulursan RX 580 4 GB aklında bulunsun.
Genelde N11 üzerinde ikinci el madencilikte kullanılmış kart satıyorlar. RX 570 4GB modeli bile indirimde zar zor 1000 liraya düşüyordu. 8GB modelinin bu kadar ucuz olması şüphe çekici duruyor.

Arkadaşlar son olarak bir şey daha sormak istiyorum. PUBG için aldığım söylemiştim bu ekran kartını. Hani şu tek fanlı olan model varya "Sapphire Pulse ITX RX 570", bunun fiyatı ITX olmayan normalin fiyatından 200 TL daha uygun. Çok fazla fps farkı yaşatmıcaksa bunu da alabilir miyim maliyeti azaltmak için?

Link1 ---> Sapphire 11266-34-20g Pulse Itx Radeon Rx 570 4gd5 4gb 256bit Gd - n11.com
Link2 ---> Sapphire Rx570 Pulse Itx 4gb 256bit Gddr5 Ekran Kart 11266-34-20g - n11.com

Bu arada açıklamalarına dikkatlice baktım. 2.el falan gibi bir bilgi yok.

Son düzenleme:
Değmez tek fanlı olması kötü kart fazla ısınan bir kart. Dolayısıyla parasını ver kaliteli iyisini al ki uzun süre dayansın.

Öyleyse haklısın. Ben sorun çıkartmıcaksa ucuzunu almayı tercih edicektim.
Sistemi sipariş ettim arkadaşlar. Pazartesi günü tahminim tamamı bana gelmiş olur. Geldiğinde kurup performans konusunda bilgilendirme yaparım ilgilenen arkadaşlar olursa sonradan. Bu arada ekran kartı olarak Sapphire Nitro+ OC 8GB modelini aldım.
@Msevket44 Hocam bir şey soracağım. Anakart geldiğinde BIOS'u güncel gelmeyecektir. Ben yine de kontrol edicem. Güncel değilse Windows kurmadan önce BIOS güncelleyip bellek frekanslarını 2933MHz'ye ayarlayıp öyle windows kurmalıyız değil mi?

Not: Anakartım normalde 2667 MHz ram frekansı destekliyor. Ancak BIOS güncellemesiyle 3200'e kadar destekliyormuş. Benim ram'im zaten 3000MHz. Dolayısıyla BIOS güncellemesi gerekli.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı