Hangi switch tercih edilmeli?

Ben Rampage Orion KB-R90 alacağım. Önereni çok, YouTube'da gördüğüm kadarıyla da güzel bir klavye. 269 TL'ye düştüğü gözüküyor.
Bence sende Trust GXT 890'a bak dostum. Gerçekten güzel klavye, soruların var ise @actanonverba hocama sorabilirsin.

@Motionless IN White Ekleme yapmak istedim. Atlamışım yazarken.

Efektler var. Çeşit çeşit ve çok güzeller ancak 2 tanesi var ki yani aklımı aldı.

1- Tüm tuşlar tek renk oluyor. 4 çeşit var ancak şöyle bir efekt. Örneğin alttaki maviyi seçtik. Klavyede bir şey yazarken veya oyun oynarken yani kısaca klavye kullanılırken o mavi renk skalasındaki tüm mavi tonları değişmeye başlıyor. Kullanmayı bırakınca 4-5 saniyede en açık mavi renge geri dönüyor. Yani yazışa bağlı olarak seçilen rengin ton skalası değişiyor yazdıkça :)
1583315851869.png

2- En sevdiğim efekt. İçten dışa yapınca 'O' tuşundan dışarı doğru devamlı renkler dağılıyor yuvarlak olarak. İçe seçince de dıştan 'O' harfine kapanıyor. İşin güzelliği, yine klavyeyi kullanırken yani bir şey yazarken efekt hızlanıyor :) Böyle renk cümbüşü oluyor bitiyorum yani :)
1583316000974.png

Ayrıca bir şey daha belirtmek istiyorum. Her tuşuna RGB renk kodu ile renk atayamadığımız klavyeye ben RGB klavye demem. Mesela; Steelseries Apex 3 güzel mi güzel evet ama 10 bölge alttan aydınlatma var. Yani aklım almıyor 550-600 TL'e satılan bir klavyede her tuşun ayarlanamaması. Demek istediğimi kendi klavyemde kullandığım şekilde atayım;
1583316525232.png

1583316599214.png

Bu şekilde yapılamayan klavyeye ben RGB demiyorum. Buyrun GXT 890.

NOT: POCO F1 biraz ağladı düşük ışıkta :)

Son düzenleme:
Malzeme kalitesi taş gibi. Abartmıyorum yani Şişli Feriköy'e yakın olan varsa buyursun gelsin göstereyim. Taş gibi sağlamlık hissiyatı var.

Tuş üzerindeki yazılar yazı değil zaten güzelliği bu, şeffaf harfler var. Nasıl üretildi bilmiyorum yani şeffaf tuş üzerinde harf etrafına siyah boyamı atıldı bilmiyorum ama tek bir tuş bile henüz bende bir deformasyona uğramadı.

Gövdesi yani ana iskeleti metal. Alüminyum mu bilmiyorum ama kesinlikle plastik değil.

Işıklandırmayı çok seven birisiyim, bence bir tık daha fazla olabilirdi ama yetersiz dersem yalan olur. Çok ışıklı mışıklı klavyelere göre bir tık ışık şiddeti az geldi bana ama kesinlikle yeterli.

Daha önce 2 farklı membran klavye kullandım ve onların içlerinden geçer. Tepkisi, basış hissiyatı, oyunlarda canavarca heyecanla tuşlara sert bastırsam bile aldığım his mükemmel. İlk mekanik klavyem olduğu için çok fazla yorum da yapamıyorum ama PubG ve BF1 çok oynadım ve çok memnunum.

Valla G203 RGB mi bilmiyorum ama ben ya Mamba Elite istiyorum ya da ona bütçem yetmezse Rush RM91 düşünüyorum.

Her tuş tek tek RGB renk kodlarıyla ayarlanabilir olması, rakiplerine göre büyük üstünlük. Ana iskelet tamamen taş gibi metal. Daha mı ağır bilemiyorum diğer mekaniklerden ama yani tok bir hissiyatı var.
Tam istediğim özellikler var. Ancak yanına yakışır bir mouse bulamadım :) 150-200 TL'ye önereceğin bir mouse var mı? Mümkünse bilindik firmaların olsun. Palm tutuşa sahibim.
@Motionless IN White Ekleme yapmak istedim. Atlamışım yazarken.

Efektler var. Çeşit çeşit ve çok güzeller ancak 2 tanesi var ki yani aklımı aldı.

1- Tüm tuşlar tek renk oluyor. 4 çeşit var ancak şöyle bir efekt. Örneğin alttaki maviyi seçtik. Klavyede bir şey yazarken veya oyun oynarken yani kısaca klavye kullanılırken o mavi renk skalasındaki tüm mavi tonları değişmeye başlıyor. Kullanmayı bırakınca 4-5 saniyede en açık mavi renge geri dönüyor. Yani yazışa bağlı olarak seçilen rengin ton skalası değişiyor yazdıkça :)
Eki Görüntüle 509300

2- En sevdiğim efekt. İçten dışa yapınca 'O' tuşundan dışarı doğru devamlı renkler dağılıyor yuvarlak olarak. İçe seçince de dıştan 'O' harfine kapanıyor. İşin güzelliği, yine klavyeyi kullanırken yani bir şey yazarken efekt hızlanıyor :) Böyle renk cümbüşü oluyor bitiyorum yani :)
Eki Görüntüle 509302
Ayrıca bir şey daha belirtmek istiyorum. Her tuşuna RGB renk kodu ile renk atayamadığımız klavyeye ben RGB klavye demem. Mesela; Steelseries Apex 3 güzel mi güzel evet ama 10 bölge alttan aydınlatma var. Yani aklım almıyor 550-600 TL'e satılan bir klavyede her tuşun ayarlanamaması. Demek istediğimi kendi klavyemde kullandığım şekilde atayım;
Eki Görüntüle 509307
Eki Görüntüle 509309
Bu şekilde yapılamayan klavyeye ben RGB demiyorum. Buyrun GXT 890.

NOT: POCO F1 biraz ağladı düşük ışıkta :)
Hocam kararımı kesinleştirdim. Çok sağ ol. O değil de POCO F1 çok kötüymüş ya :D P Smart 2019 bile ondan iyi fotoğraflar çıkarıyor, düşük ışıkta.

Tam istediğim özellikler var. Ancak yanına yakışır bir mouse bulamadım :) 150-200 TL'ye önereceğin bir mouse var mı? Mümkünse bilindik firmaların olsun. Palm tutuşa sahibim.

Hocam kararımı kesinleştirdim. Çok sağ ol. O değil de POCO F1 çok kötüymüş ya :D P Smart 2019 bile ondan iyi fotoğraflar çıkarıyor, düşük ışıkta.
Bilindik marka olarak valla pek takipte değilim çünkü Mamba Elite veya çakması RM91'e focuslandım :) Zowie çok öneriliyor bir bakın isterseniz.

POCO F1 evet hiçbir ayar yapmadan otomatikte çektim odamın ışığı kapalı ve odama ışık girmiyor evin ortasında diyebilirim dışarı açılan pencere yok, apartman boşluğuna açılan penceremden de işte tükürük misalir ışık geliyor :) Masa lambamı yakınca da böyle çekti. Hem klavye de daha net görünüyor:
1583317499036.png

Bilindik marka olarak valla pek takipte değilim çünkü Mamba Elite veya çakması RM91'e focuslandım :) Zowie çok öneriliyor bir bakın isterseniz.

POCO F1 evet hiçbir ayar yapmadan otomatikte çektim odamın ışığı kapalı ve odama ışık girmiyor evin ortasında diyebilirim dışarı açılan pencere yok, apartman boşluğuna açılan penceremden de işte tükürük misali ışık geliyor :) Masa lambamı yakınca da böyle çekti. Hem klavye de daha net görünüyor:
Eki Görüntüle 509311
G203 iyi gider gibi ya :D Ne yalan diyeyim, ilk defa kötü bir firmanın güzel ürününü gördüm. Adamlar yapmış yani :) Yardımın için çok teşekkür ederim hocam. Steam üzerinden konuşsak daha iyi olur gibi :D Steam ID'iniz nedir?

Diğer switchleri kullanmadım bilmem ama mekanik alacaksan red blue arasında kıyaslanabilecek kadar ses farkı yok ikisini de kullandığım için.Basma hissi olarak blueyu tercih ederim o yüzden.

G203 iyi gider gibi ya :D Ne yalan diyeyim, ilk defa kötü bir firmanın güzel ürününü gördüm. Adamlar yapmış yani :) Yardımın için çok teşekkür ederim hocam. Steam üzerinden konuşsak daha iyi olur gibi :D Steam ID'iniz nedir?
Arkadaş kodu: 150652547
Hızlı davet URL: Steam Community

@ozkanfe Nasıl yok hocam. Aralarında en az 2 kat ses farkı var. Hele ki çok yazı yazan birisi için Blue Switch, etraftakileri geçtim insanın kendi başını bile şişiriyor. 10 dakika denedim mağaza da, benim tek başıma odamda Red'in çıkardığından çok ses çıkarıyor ve duyabiliyorum. Ayrıca Blue'da şöyle bir durum var; ince tiz bir son ses çıkartdığı için daha uzağa gidebiliyor ses.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı