Hangi Tarayıcıyı Neden Kullanıyorsunuz?

İlave tarayıcı kurmaya üşendim ve sürekli Chrome kurulmasından, istek olarak gelmesinden bıktım. Kıl oldum deyim yerindeyse Chrome tarayıcısına. Son olarak Microsoft Edge sanki daha bir stabil, sade olduğu için bana yetiyor şu anlık. Chrome yakamızı bıraksın artık.

Yandex çünkü daha eğlenceli haberlere Yandex zen'den ulaşabiliyorum. Siteleri bir klosöre taşıyıp rahatça ulaşabiliyorum.
Ekran Görüntüsü (158).png

Opera verilerinizi toplar ve satar. Gizli ve güvenli bir tarayıcı kullanın. Chrome bile indiririm ama Opera indirmem.
Youtube'da tam olarak çalışmayan reklam engelliyici.
Çöp ve yavaş olan bir VPN nereye bağlandığınızı bile bilmiyorsunuz. Onun yerine ProtonVPN öneriyorum.
Zaten veri toplamayan tarayıcı yok diye mesaj yazıcaksanız veri toplamayan bir sürü tarayıcı var tüm bildiklerimi yazıyorum.

Bu tarayıcılardan başka tarayıcı önermiyorum.

Opera'daki özelliklerin çoğu Vivaldi'de var bi de onun üstüne ekstra bir sürü özellik de var son güncelleme ile gerçekten kendini çok geliştirdi Vivaldi'yi önceden sildiyseniz bir daha şans verin.

Microsoft Edge kullanıyorum, arayüzü hoş geliyor ve hafif bir tarayıcı çok kastırmıyor.

Opera verilerinizi toplar ve satar. Gizli ve güvenli bir tarayıcı kullanın. Chrome bile indiririm ama Opera indirmem.
YouTube'da tam olarak çalışmayan reklam engelliyici.
Çöp ve yavaş olan bir VPN nereye bağlandığınızı bile bilmiyorsunuz. Onun yerine protonvpn öneriyorum.
Zaten veri toplamayan tarayıcı yok diye mesaj yazıcaksanız veri toplamayan bir sürü tarayıcı var tüm bildiklerimi yazıyorum.

Bu tarayıcılardan başka tarayıcı önermiyorum.

Opera'daki özelliklerin çoğu Vivaldi'de var bir de onun üstüne ekstra bir sürü özellik de var son güncelleme ile gerçekten kendini çok geliştirdi Vivaldi'yi önceden sildiyseniz bir daha şans verin.

Kusura bakma dostum ama bu WhatsApp tartışması gibi olmuş. Zaten o çok güvendiğiniz siteler de çalıyor ama size belli etmiyor. Opera'nın belli oldu diye omg bu ne Opera çöp demek yanlış. Nereden biliyorsun Google'ın da bilgilerini çalmadığını enişten Google çalışanı mı? Belki çalıyorlar ama söylemiyorlar? Ayrıca VPN o kadar yavaş değil. Tamam 5-10 sn geç yükleniyor ama bu çok sıkıntı yaratmıyor zaten. Ne var 5-10 sn beklesen. Tek katıldığım nokta önerdiğin tarayıcılar onlar da iyi kullanabilirsiniz ama dediğim gibi sırf bilgi çalındığı öğrenildiği için Opera çöp demek yanlış. Kullanmazsın önermezsin tamam. Ama çöp demezsin ya.

Yeni konular

Geri
Yukarı