Hangi tarayıcıyı neden kullanıyorsunuz?

Uzun süre Chrome kullandıktan sonra bir sene önce Brave geçtim ve şu an çok memnunum. Bazı arkadaşlarım Mozilla ve Opera önerdiler. Kısa süreliğine de olsa Opera kullanmışlığım var (Opera GX de dahil). Hiçbir zaman Mozilla kullanma taraftarı olmadım sanırım bir türlü ısınamıyorum. Mozilla kullanan arkadaşlar Brave ile arasındaki önemli farkları artısı ve eksisi ile yazabilir mi? Bir de kullanıyorsanız farklı tarayıcıları neden kullandığınızı da belirterek yazarsanız sevinirim. Belki laptopta kullanırım.

Chrome kullanıyorum çünkü sırf popüler diye veya alışkınım diye değil, az RAM kullandığını vs. öğrendiğim için. Mozilla, Opera ve Opera GX hakkında konuşacak olursam ;

Mozilla'yı denemediğim için ön yargılı konuşmak istemiyorum.

Opera ve Opera GX'in ise ya iş odaklı bilgisayarlar için ya da 8 GB ve üstü RAM olan bilgisayarlarda kolaylıklar ve ekstra özelliklerle birlikte olabildiği kadar kısık ram kullanan tarayıcılar olduklarını düşünüyorum.

Opera ve Opera GX'in her şeye rağmen chrome'dan daha çok ram kullandığını biliyorum.

iOS kullanıyorum. Ana ekran aktivitelerime kadar takip edilmek istemiyorum Google tarafından. :D
Siri'nin de az kalır yanı yoktur. Google'a sorsan kardeşim koyduk da kapatma seneçeği de sunduk, seçseydin der. Telefona hesap açarken onayladığın kullanıcı sözleşmesinde bu yazıyordu der.

Hocam sağ olun derdime derman oldunuz sonunda Edge'i sildim, hem de bütün her şeyiyle. Kökten.

Önemli değil. Ben çoğu zaman HiBit Uninstaller ile kaldırıyorum ve hiç bir şekilde geri gelmiyor. Sadece başlat menüsünde logosuz Microsoft Edge yazısı kalıyor. Güncellemeler ile tekrar gelirse tekrar kaldırırsınız.

Chrome kullanıyorum çünkü sırf popüler diye veya alışkınım diye değil, az RAM kullandığını vs. öğrendiğim için. Mozilla, Opera ve Opera GX hakkında konuşacak olursam ;

Mozilla'yı denemediğim için ön yargılı konuşmak istemiyorum.

Opera ve Opera GX'in ise ya iş odaklı bilgisayarlar için ya da 8 GB ve üstü RAM olan bilgisayarlarda kolaylıklar ve ekstra özelliklerle birlikte olabildiği kadar kısık ram kullanan tarayıcılar olduklarını düşünüyorum.

Opera ve Opera GX'in her şeye rağmen Chrome'dan daha çok ram kullandığını biliyorum.

Bunları söyleyen hayatında Edge kullanmamıştır. Firefox iyidir ama SSD sağlığı için uygun görmüyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı