Hangi yabancı dil öğrenilmeli?

AliEgemen

Hectopat
Yer
İstanbul
B2-C1 arasi İngilizce biliyorum. Bilgisayar öğrencisiyim, secmeli ders olarak yabancı dil almayı düşünüyorum. Sizce hangisi daha mantıklı? Almanca kulaga en islevli gibi geliyor ama hiç sevmediğim ve ağzıma oturmayan bir dil. Fransızca, İspanyolca, Arapça, Rusça vb. arasinda gidip geliyorum. Hangisi daha doğru sizce?

Saydıklarının arasında en çok İspanyolca uyuyor insanın ağzına işine yarar mı bilmemem ama kullanıcısı çok.
Almanca daha çok işine yarar ama o da bir gerçek bence Almanca öğrenmen daha mantıklı.
:)

İspanyolca. En çok konuşulan 3. büyük dil, üstelik İngilizce'ye yakın. Arapça ve Rusça'da farklı alfabe kullanıldığı için öğrenmek biraz zor olabilir.

Avrupada Fransizca daha islevli gibi geliyor bilen varsa bu dili zormu sizce?

Saydıklarının arasında en çok İspanyolca uyuyor insanın ağzına işine yarar mı bilmemem ama kullanıcısı çok.
Almanca daha çok işine yarar ama o da bir gerçek bence Almanca öğrenmen daha mantıklı.
:)
Annem de Almanca öğretmeni hocam 😀. Ama nedense kelimelere hiç ısınamıyorum. Sanki rastgele sesler gibi geliyor.

Hocam ne desem bilemedim şimdi annenizle pratik yaparsınız diyeceğim ama bir yandan da eleştirilme korkusu var en ufak hatanızda anneniz düzeltmeye çalışır konuşmaktan soğutur böyle şeyler. Bilmiyorum anneniz nasıl tepki verir bu hem avantaj hem dezavantaj.

Sanki rastgele sesler gibi geliyor.

Aah ahh hocam bir de Japonca'ya bakın. Ağza güzel oturuyor konuşması da güzel dinlemesi de güzel de işte, bir yerden sonra sen ne anlatıyorsun ben ne dinliyorum falan oluyorum biraz ilerledim ama hala saçma sapan uydurma kelimeler gibi geliyor bana da.

Son düzenleme:
Avrupa'da Fransızca daha islevli gibi geliyor bilen varsa bu dili zormu sizce?

Annem de Almanca öğretmeni hocam 😀. Ama nedense kelimelere hiç ısınamıyorum. Sanki rastgele sesler gibi geliyor.

Fransızca'yla lüxemburg Hollanda Belçika gibi yerlerde anlaşırsın zaten amadiğer yerler zor bir de Afrika'ya gitmek isterseniz fazla sömürgesi vardı oralarda konuşursunuz. Almanca ile Avrupa'da daha fazla yere ulaşabilirsiniz ama çok zor dil diğerlerine göre. İspanyolca'yla İspanya Andorra Cebelitarık Fas Portekiz brazilya Arjantin Şili vb ülkelerle anlaşabilirsin.

Geri
Yukarı