Sizce hangi dil öğrenilmeli?

İspanyolca öğrenirken aldığım eğitimle birlikte İspanyolca bir kitap ve İngilizce kaynaklar kullandığım için ne yazık ki Türkçe bir kanal önerisinde bulunamayacağım. Belirli bir kanalı sürekli takip etmek yerine konu anlatımı videolarını ve kaynakları tek tek aramayı tercih ediyorum. Bazı videolar daha iyi olabiliyor. Tek bir kanalda her konuyu bulamayabilirsiniz veya anlatım çok iyi olmayabilir. Anlatımını sevdiğiniz herhangi bir kanalın videoları ile devam edebilirsiniz. Anlamadığınız bir konu olursa da farklı kaynaklara bakarsınız. Konu listesi için kaliteli bir İspanyolca kitabı alıp o şekilde ilerlemenizi tavsiye ederim. A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 şeklinde gruplandırılmış şekilde olduğu için kaçırdığınız bir konu olmaz ve sadece pratik yapmanız gerekir.

Tüm videolarına bakacak vaktim yok fakat gördüğüm kadarıyla sadece giriş seviyesi dersler verilmiş ve kötü gözükmüyor. Tam olarak dil öğrencisine anlatılır gibi anlatılmıyor. Kelimelerin okunuşu hakkında yeterince bilgi yok gibi duruyor. Bir şans verebilirsiniz. Başlangıç için kitabınızı alabilirsiniz ve konuları da internetten araştırarak öğrenebilirsiniz. İspanyolcanız ilerlediğinde İspanyolcayı İspanyolca kaynaklarla öğrenebiliyorsunuz. Sizin için büyük bir kolaylık olacaktır.
Teşekkür ederim. Umarım yeni bir dil öğrenebilirim.

Günlük hayatınızda kullanabileceğiniz bir alan olduğunda öğrenmeniz gerçekten kolaylaşıyor. Pratik yapmayı kesinlikle unutmamalısınız. İspanyolca bir film izlemek veya müzik dinlemek bile işinize yarayabilir. Hem dilin konuşulmasına alışırsınız hem de yeni şeyler öğrenirsiniz. Belirli bir noktadan sonra bir cümle kurduğunuzda yanlışsa ilk fark eden kişi siz oluyorsunuz. :)

Günlük hayatınızda kullanabileceğiniz bir alan olduğunda öğrenmeniz gerçekten kolaylaşıyor. Pratik yapmayı kesinlikle unutmamalısınız. İspanyolca bir film izlemek veya müzik dinlemek bile işinize yarayabilir. Hem dilin konuşulmasına alışırsınız hem de yeni şeyler öğrenirsiniz. Belirli bir noktadan sonra bir cümle kurduğunuzda yanlışsa ilk fark eden kişi siz oluyorsunuz. :)
İspanyolca hakkında hiçbir bilgim yok ve konuşması zor gibi gözüküyor. Bu yüzden biraz tedirginim.

Konuşması oldukça kolay. Telaffuzu gerçekten basit ve cümle yapısı zor değil. Her gün 2 saat çalışırsanız en geç 2-3 ay içinde A1 seviyesini tamamlayabilirsiniz. A2 ve B1 seviyelerini tamamladıktan sonra iş neredeyse tamamen pratiğe dönüşüyor. İlk aşamaları geçtiğinizde tedirginliğiniz kalmıyor. Dili Türkçeymiş gibi düşünmemeniz gerekli. "Buradaki kelime Türkçede yok. Niye burada ki?" derseniz size engel olur. :)

Konuşması oldukça kolay. Telaffuzu gerçekten basit ve cümle yapısı zor değil. Her gün 2 saat çalışırsanız en geç 2-3 ay içinde A1 seviyesini tamamlayabilirsiniz. A2 ve B1 seviyelerini tamamladıktan sonra iş neredeyse tamamen pratiğe dönüşüyor. İlk aşamaları geçtiğinizde tedirginliğiniz kalmıyor. Dili Türkçeymiş gibi düşünmemeniz gerekli. "Buradaki kelime Türkçede yok. Niye burada ki?" derseniz size engel olur. :)
İngilizce bilmemem beni çok engelleyecek.

İngilizce bilmek işinizi kolaylaştırıyor fakat bir zorunluluk değil. Yine de yavaş yavaş öğrenmeye başlamanızı öneririm. İngilizce, hayatınızın birçok alanında işinize yarayacaktır. Öğrendiğiniz dilde belirli bir seviye geldiğinizde kalan kısmını aynı dilde araştırma yaparak öğrenebiliyorsunuz. Temelini halledebilmeniz yeterli olacaktır. :)

Anlamadığınız bir konu olursa da farklı kaynaklara bakarsınız. Konu listesi için kaliteli bir İspanyolca kitabı alıp o şekilde ilerlemenizi tavsiye ederim. A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 şeklinde gruplandırılmış şekilde olduğu için kaçırdığınız bir konu olmaz ve sadece pratik yapmanız gerekir.

Bunlar icin oneriniz var midir?

Bir dil öğrenmek istiyorum. İngilizce öğrenmek istemiyorum. Okullarda gördüm ve anlamadım ve sevmiyorum. Yeni bir dil olarak öğrenmek için Almanca dili iyidir diye düşündüm. Sizce Almanca öğrenilmeli mi? Almanca dışında hangi dili önerirsiniz. Çok soru sormuş olabilirim ama affınıza sığınarak bir soru daha soracağım. Almanca (Ya da önerdiğiniz dili) nasıl öğrenirim? Örneğin YouTube, Site, Uygulama gibi şeyler önerirseniz sevinirim.
Günümüz iş dünyasında Ingilizce artık bir ek avantaj değil bilinmesi gereken bir dil olarak görülüyor, o yüzden İngilizce öğrenilmeli fakat, benim Hedeflerim doğrultusunda Almanca öğrenmem gerekti ve 9-10 ay gibi bir sürede 0'dan B2 seviyesine gelip, Uluslararası geçerli Telc B2 sınavına girip bunu kanıtladım ve şuan sıkıntısız bir şekilde konuşabiliyorum anlayabiliyorum, ama gerçekten çok zor bir dil olduğunu söyleyebilirim günde 6-7 saatten fazla çalışıyordum, metin çevirileri, podcastler, grammatik bilgisi vesaire gerçekten çok yoğunluk istiyor.
Yazıyı biraz okudum, Ispanyolca mı Almanca mı diye sormuşsunuz, ben yine Almanca derdim çünkü Avrupanın nerdeyse en önde giden dili Almanca, çoğu ülkede Almanca ile derdinizi anlatabilirsiniz, ispanyolca ise çoğunlukla sömürge, gelişmemiş ülkelerin konuştuğu dil, bilimsel boyutunu hiç söylemiyorum bile böyle bir hedefiniz varsa Almanca öğrenmelisiniz, bu yola baş koyacaksanız bu dilin zor olduğunu kabullenip o şekilde öğreneceksiniz, başarılar diliyorum Almanca hakkında sorularınız olursa cevaplarım.

Günümüz iş dünyasında Ingilizce artık bir ek avantaj değil bilinmesi gereken bir dil olarak görülüyor, o yüzden İngilizce öğrenilmeli fakat, benim Hedeflerim doğrultusunda Almanca öğrenmem gerekti ve 9-10 ay gibi bir sürede 0'dan B2 seviyesine gelip, Uluslararası geçerli Telc B2 sınavına girip bunu kanıtladım ve şuan sıkıntısız bir şekilde konuşabiliyorum anlayabiliyorum, ama gerçekten çok zor bir dil olduğunu söyleyebilirim günde 6-7 saatten fazla çalışıyordum, metin çevirileri, podcastler, grammatik bilgisi vesaire gerçekten çok yoğunluk istiyor.
Yazıyı biraz okudum, Ispanyolca mı Almanca mı diye sormuşsunuz, ben yine Almanca derdim çünkü Avrupanın nerdeyse en önde giden dili Almanca, çoğu ülkede Almanca ile derdinizi anlatabilirsiniz, ispanyolca ise çoğunlukla sömürge, gelişmemiş ülkelerin konuştuğu dil, bilimsel boyutunu hiç söylemiyorum bile böyle bir hedefiniz varsa Almanca öğrenmelisiniz, bu yola baş koyacaksanız bu dilin zor olduğunu kabullenip o şekilde öğreneceksiniz, başarılar diliyorum Almanca hakkında sorularınız olursa cevaplarım.
Almanca dilini nereden ve nasıl öğrenirim. İlk olarak bence harfleri öğrenmeliyim değil mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı